
Які можливості для бізнесу відкриває євроінтеграція: Ukraine Facility, Horizon Europe, LIFE та інші програми підтримки ЄС? Що чекає на українські МСБ та організації з підтримки бізнесу в рамках вступу України в ЄС? Як працювати з ключовими європейськими інституціями?
30 квітня в Україні стартує Місяць посилення організацій з підтримки бізнесу. Учасники зможуть пройти серію тренінгів та воркшопів з інтеграції українського бізнесу в Єдиний ринок ЄС, а також поїхати у Study tour до ЄС. Проведемо 7 онлайн подій, 12 лекцій та воркшопів для представників організацій з підтримки бізнесу від провідних експертів й практиків євроінтеграції та бізнес-підтримки.
Єдиний ринок ЄС - це 15 % світового ВВП, майже 450 мільйонів споживачів — один з найбільших економічних просторів світу з вільним рухом товарів, осіб, послуг і капіталів між 27-ма державами. Україна перебуває в процесі переговорів про вступ до ЄС. Вже зараз, до повноправного членства, український бізнес може прискорити інтеграцію в Єдиний ринок ЄС. Це – можливості та виклики одночасно. Але, перш за все, – це чіткі правила гри та механізми підтримки. Ключова роль у підтримці МСП належить галузевим асоціаціям, кластерам та бізнес-об’єднанням. Саме вони можуть стати каналом донесення інформації, провідниками в європейські програми та амбасадорами інтересів своїх учасників на рівні співпраці з урядом та участі у переговорному процесі про вступ України до ЄС.
В рамках проєкту EU4Business: SME Policies and Institutions Support (SMEPIS), що реалізується Ecorys у консорціумі з GIZ Ukraine, Офісом ефективного регулювання BRDO та Civitta за фінансової підтримки Європейського Союзу команда Civitta Ukraine розпочинає Місяць посилення організацій з підтримки бізнесу.
З 30 квітня по 30 травня 2025 проведемо інформаційну кампанію та цикл подій “Doing Business in the EU: Місяць посилення організацій з підтримки бізнесу” для підвищення експертизи та ефективності бізнес-спільнот на шляху до ЄС та побудови партнерств з європейськими інституціями. Інформаційні партнери програми — Торгово-промислова палата України та ГО EasyBusiness.
Долучайтеся до подій та отримайте шанс поїхати у Study tour до ЄС. Після закінчення програми «Doing Business in the EU: Місяць посилення організацій з підтримки бізнесу» 15 учасників відвідають одну з європейських країн для налагодження зв’язків із інституціями та організаціями.
1 місяць | 7 подій | 9 тренерів | 12 навчальних модулів | Study tour до ЄС
Головна мета програми “Doing Business in the EU: Місяць посилення організацій з підтримки бізнесу” – посилення ефективності організацій з підтримки бізнесу на шляху до ЄС та побудови партнерств з європейськими інституціями.
Для кого програма:
- організації з підтримки бізнесу: асоціації, кластери, професійні об’єднання та спільноти;
- лідери та члени бізнес-об'єднань, керівники асоціацій, менеджери кластерів, експерти з розвитку МСБ, які надають підтримку бізнесу.
Важливо: Реєстрація обов’язкова і відбувається на кожну подію окремо.
Програма Doing Business in the EU
Календар подій та реєстрація:
🔹Подія 1: 30 квітня 2025 | Онлайн
Вступ України в ЄС: ключові етапи та стейкхолдери
Спікер: Іван Нагорняк, Рікардо Пінто
Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://forms.gle/jfxDMHh83JNg15NP6
Прийом заявок триває до 29 квітня включно
🔹 Подія 2 | 7 травня 2025 | Онлайн
Структурні фонди ЄС, Ukraine Facility та публічно-приватний діалог: інструменти підтримки й адвокації українського бізнесу
Спікер: Іван Нагорняк та Рікардо Пінто
Реєстрація обов’язкова за посиланням:
Прийом заявок триває до 6 травня включно
🔹 Подія 3: 14 травня 2025 | Онлайн
Інтеграція в єдиний ринок ЄС українських МСП: можливості та виклики
Спікери: Іван Нагорняк та Дмитро Ливч, Марк Геллер, Сергій Непрій
Реєстрація обов’язкова за посиланням:
Прийом заявок триває до 13 травня включно
🔹 Подія 4 | 20 травня 2025 | Онлайн
Існуючі інструменти підтримки МСБ та доступ до фінансів
Спікери: Дмитро Ливч, Юрій-Володимир Блавт, Рікардо Пінто
Реєстрація обов’язкова за посиланням:
Прийом заявок триває до 19 травня включно
🔹 Подія 5 | 22 травня 2025 | Онлайн
Інновації, цифровізація і зелений курс: майбутнє українських МСП в Єдиному ринку ЄС або
Інновації, цифровізація і зелений курс: як українським МСП трансформуватись під стандарти ЄС або
Цифрова трансформація, зелений курс і вихід на ринки ЄС: план дій для українського бізнесу
Спікери: Дмитро Ливч та Юрій-Володимир Блавт, Анна Побол та Константінос Карамбурніотіс
Реєстрація обов’язкова за посиланням:
Прийом заявок триває до 21 травня включно
🔹 Подія 6 | 27 травня 2025 | Онлайн
“Фінансові можливості для організацій з підтримки бізнесу”
Спікер: Юрій-Володимир Блавт
Реєстрація обов’язкова за посиланням:
Прийом заявок триває до 26 травня включно
🔹 Подія 7 | 29 травня 2025 | Онлайн
“Програми підтримки від ЄС та можливості для українських МСП на прикладі Horizon Europe та LIFE”
Спікерка: Анна Брзякова