You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Вгору
 • €2 млрд на підтримку стійкості України та країн, що зазнали впливу від війни
 • Пріоритетні напрямки – торговельне фінансування, екстрена підтримка ліквідності, енергетична безпека та муніципальні послуги
 • Наступним кроком стане програма реконструкції України, як тільки дозволять обставини

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) оголосив про початковий «пакет стійкості», що передбачає фінансування заходів для допомоги громадянам, компаніям і країнам, які зазнали впливу війни проти України з боку Росії. Банк також готовий зробити все можливе, щоб допомогти відновити Україну, як тільки дозволять обставини.

Фінансування незабаром буде доступне українським компаніям – наприклад, через відстрочені кредити, підтримку ліквідності та торговельного фінансування. За можливості компаніям допоможуть з релокацією, аби ті мали змогу працювати далі.

Банк у межах своєї Програми забезпечення стійкості також надаватиме допомогу країнам, що зазнали впливу від потоку біженців з України, більшість з яких – жінки, діти та люди похилого віку. Муніципальні органи у цих країнах стикаються з величезними викликами через приплив переміщених осіб.

Новий пакет був ухвалений Радою директорів Банку сьогодні та є першим етапом підтримки. Раніше ЄБРР вже заявив про свою непохитну підтримку України та українського народу і засудив агресію з боку Російської Федерації та Білорусі.

Президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо сказала: «Банк посилює свою підтримку з новою рішучістю та спокійним професіоналізмом, виконуючи свій мандат і місію. Попереду на нас чекає висока невизначеність, тож ЄБРР має залишатися гнучким, ефективним, активним і зосередженим на практичних кроках. Наші акціонери повністю підтримують цей пакет, а наші спеціалісти вже працюють над реалізацією необхідних кроків. Наразі ми всі стикнулися з безпрецедентною кризою, але наш Банк завжди допомагав у скруті. Народ України може розраховувати на нашу повну підтримку».

Коли дозволять обставини, ЄБРР також буде готовий взяти участь у програмі з реконструкції України, відновленні джерел існування та бізнесу, відбудові життєво важливої інфраструктури, підтримці управління та забезпеченні доступу до послуг.

Ми передбачаємо співробітництво з міжнародними партнерами – ЄС і США – а також прямими донорами та іншими міжнародними фінансовими організаціями. Очікуємо на значне збільшення інвестицій в енергетичну безпеку, а також пришвидшення декарбонізації.

В Україні реалізація Програми забезпечення стійкості та засобів існування буде зосереджена на чотирьох основних елементах:

 1. Відстрочка платежів, списання заборгованості та реструктуризація.
 2. Торговельне фінансування, у тому числі для імпорту пального.
 3. Екстрене фінансування ліквідності у координації з партнерами.
 4. Екстрена підтримка реформ задля допомоги українській владі у здійсненні невідкладних законодавчих і регуляторних заходів.

У сусідніх країнах, які приймають біженців, реалізація Програми передбачає такі аспекти:

 1. Енергетична безпека, у тому числі екстрені закупівлі енергоносіїв задля компенсації втрат імпорту з Росії та Білорусі.
 2. Муніципальні послуги та засоби існування для переміщених осіб (за даними ООН, з України виїхали вже 2 млн людей).
 3. Торговельне фінансування.
 4. Підтримка ліквідності малих і середніх підприємств.

Програма також може бути розширена на інші країни, які можуть зазнати негативного впливу у сфері енергетичної безпеки. Банк очікує, що ця криза матиме серйозні наслідки для багатьох економік, в яких він працює.

Пакет, який ЄБРР оголосив сьогодні, доповнить поточні проєкти Банку і відповідатиме стандартам Банку щодо додатковості по відношенню до інших доступних фінансових послуг, а також розумним принципам банківської діяльності.

Україна є однією з найбільших країн операцій Банку. Загальний обсяг кредитного фінансування ЄБРР в Україні складає понад €16 млрд у межах 511 проєктів, з яких більше €1 млрд надано у 2021 році.

 

Останні новини
ua
21.06.2022
Європейська інноваційна рада (EIР) – флагманська інноваційна програма ЄС, яка прагне визначати, розвивати і поширювати передові технології, а також впроваджувати інновації.
ua
03.06.2022
Фінансована ЄС “Програма грантів швидкого реагування для соціальних підприємств” відібрала 13 українських компаній. На програму, яку впроваджує проект “Collaborate for Impact”, надійшло понад 150 заявок.
ua
28.05.2022
Першим етапом роботи над дослідженням є проведення опитування серед представників бізнесу, територіальних громад та обласних державних/військових адміністрацій (ОДА/ОВА) щодо стану та потреб українського бізнесу.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся