You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Вгору

Офіс ефективного регулювання (BRDO) в Україні дійсно виправдовує свою назву – завдяки експертному та динамічному підходу він став каталізатором поліпшення бізнес-клімату та забезпечення конкретних регуляторних результатів, які сприяють стимулюванню економічного зростання та створенню привабливого інвестиційного клімату.

BRDO є незалежною установою, яка надає консультаційні послуги з питань регуляторної політики за підтримки ЄС в рамках проекту FORBIZ та ініціативи "EU4Business", і протягом останніх 2 років грає ключову роль у наданні консультаційної підтримки щодо ключових питань регуляторної реформи з метою забезпечення рівних умов для підприємств в Україні.

Компетентні юристи та аналітики BRDO, які спеціалізуються у таких пріоритетних галузях, як сільське господарство, будівництво, енергетика, транспорт та інфраструктура, нагляд за ринком, інформаційні технології та телекомунікації, сприяють вирішенню важливих регуляторних проблем та досягненню відчутних результатів, визнаних урядом та бізнес-спільнотою.

Зменшення адміністративного тиску на МСП

Використовуючи унікальну методологію "Rolling Review", схвалену ОЕСР, Офіс ефективного регулювання переглянув понад 2 250 нормативно-правових актів на предмет відповідності Угоді про асоціацію. За даними огляду 33% всіх правових актів регулюють принципи ведення підприємницької діяльності в Україні в пріоритетних галузях, таких як сільське господарство, будівництво, енергетика, транспорт, інформаційні технології та телекомунікації та нагляд за ринком. За підтримки BRDO Український уряд скасував понад 700 застарілих регуляторних актів, що стало ще одним значним кроком у зменшенні адміністративного тиску на підприємців в Україні та створенні поліпшеного та прозорого бізнес-середовища.

Чіткі правила гри для підприємців

З метою забезпечення рівного доступу до ринку та прозорого бізнес-середовища відповідно до вимог Угоди про асоціацію BRDO суттєво допоміг міністерствам та іншим регуляторним органам у розробці понад 127 законопроектів та нормативно-правових актів у пріоритетних галузях шляхом проведення докладних консультацій з українською бізнес-спільнотою. Це стосується деяких важливіших аспектів, які впливають на діяльність підприємств в Україні, таких як впровадження ринку мобільних платежів, доступ громадськості до містобудівної документації, захист від шахрайства у сфері нерухомості тощо. Український уряд вже схвалив близько 20 нормативно-правових актів, серед яких дерегуляція в сфері міграційної політики та працевлаштування, скасування бюрократичних перешкод при встановленні цін на продовольчі товари, вдосконалення регулювання сектору мобільних фінансових послуг та забезпечення доступу до містобудівної документації для громадськості.

Консультації з українською бізнес-спільнотою

За даними "Chatham House" проведення консультацій та обговорення альтернативних варіантів політики та їхнього впливу є швидше винятком, ніж нормою в Україні. Отже "PROДіалог" regulation.gov.ua/dialogue, створений за сприяння BRDO, є першою системною спробою в країні залучити бізнес-спільноту до процесу розробки регуляторної політики та прийняття рішень. Високу актуальність питань реформування, запропонованих до розгляду в рамках консультаційної діяльності "PROДіалогу" в 6 пріоритетних галузях, підтверджують понад 80% учасників. Крім того, всебічне залучення понад 1500 зацікавлених учасників з усієї країні свідчить про те, що українська бізнес-спільнота готова приймати активну роль у формуванні сприятливого бізнес-середовища. Результати "PROДіалогу" підтверджують здатність бізнес-спільноти бути необхідною рушійною силою процесу впровадження регуляторних реформ. Спільно з регуляторними та директивними органами бізнес-спільнота грає вагому роль у вирішенні проблем регулювання та стимулюванні економічному розвитку, сприятливого інвестиційного клімату та економічного зростання. З метою підтримки впровадження реформ та стимулювання зацікавленості та залучення учасників ключові проблеми та потенційні рішення для кожної пріоритетної галузі широко висвітлюються у національних та соціальних мережах – інформацію про реформи отримали близько 4 мільйонів чоловік, що надає додатковий стимул для поширення інформованості та підтримки.

Єдиний інформаційний центр бізнес-регулювання

Нова, комплексна, інноваційна та зручна Платформа ефективного регулювання PRO regulation.gov.ua,

орієнтована на регуляторні та директивні органи та українську бізнес-спільноту, була започаткована Офісом ефективного регулювання в рамках проекту FORBIZ ініціативи "EU4Business" за сприяння Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Портал, який допомагає МСП орієнтуватися у лабіринті урядових процедур, має на меті полегшити процес створення бізнесу та ведення діяльності в Україні. Крім того, це – найбільш досконала та аналітична платформа регуляторної сфери в Україні для підприємств. Щомісяця портал відвідує у середньому понад 20 000 унікальних користувачів.

Стимулювання підприємництва та малого бізнесу

Сервісно-орієнтовані малі підприємства є ключовим показником та барометром наявності здорової та динамічної економіки в країні. Бізнес-складова порталу regulation.gov.ua/startup містить сукупність правових норм та положень, які регулюють діяльність МСП, а також дорожню карту щодо відкриття та управління малими підприємствами у сфері надання послуг в Україні в 25 різних напрямках з мінімальними регуляторними труднощами. Серед цих напрямків – дитячий садочок, служба таксі, хлібопекарня, зарядна станція для електромобілів, перукарня, кабінет сімейного лікаря тощо. Цей бізнес-інструмент дорожньої карти, який має гасло #StartBusinessChallenge та активно обговорюється в мережах, є ще одним практичним прикладом підтримки бізнесу в Україні.

Прозора перевірка бізнесу

Прозора система перевірок є одним з ключових показників сприятливого бізнес-середовища в країні. Через часті та непрозорі перевірки підприємства вважають за потрібне змінити існуючу систему. Офіс ефективного регулювання в тісній співпраці з Кабінетом міністрів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Державною регуляторною службою та галузевими міністерствами почав комплексну модернізацію сучасної несталої системи. Цей новий, багатосторонній підхід, ініційований BRDO, передбачає використання ризико-орієнтованої методології, а також створення та застосування прозорого контрольного переліку для перевірок. Розпочав роботу комплексний пілотний модуль веб-порталу планування державних перевірок (IAS) www.ias.brdo.com.ua, який містить всі плани, вимоги та результати перевірок. Протягом останніх місяців ним скористалися понад 200 000 бізнес-користувачів. Реформа у сфері перевірок має на меті посилити передбачуваність та забезпечити прозорість нової системи перевірок, що сприятиме істотному поліпшенню бізнес-середовища для спільноти.

Більш детальну інформацію щодо діяльності BRDO можна побачити в робочому звіті онлайн. 

Нещодавні історії
ua
18.03.2024
Завдяки програмі Erasmus for Young Entrepreneurs Наталя Дейнеко з Запоріжжя змогла почати життя спочатку – далеко від гучних сирен та вибухів. Мати-одиначка швидко адаптувалася до нового середовища та створила власний бізнес у Литві. Зараз вона власниця студії манікюру у литовському місті Каунас.
ua
09.02.2024
Оксана Бас – без перебільшення амбасадор зеленого туризму на Вінниччині. Завдяки її енергії колись маловідома в Україні галузь рекреаційного бізнесу перетворилася на вітрину культурної спадщини країни, що до початку повномасштабної війни залучала десятки тисяч туристів до українського села.
ua
26.01.2024
Влітку 2023 року у Мистецькому Арсеналі відбулася вкрай важлива для України подія. За підтримки ЄС та Програми розвитку ООН в Україні пройшла виставка "Схід-Експо 2023", на якій бізнес, який був релокований або попри війну продовжує працювати у зонах надзвичайної небезпеки у безпосередній близькості до фронту.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся