Підприємці, які наразі перебувають в Україні або за її межами, можуть долучитися до Європейської програми — Erasmus Programme for Young Entrepreneurs, основна мета якої — міжкультурний обмін підприємцями та шанс перейняти досвід у європейських колег в європейських компаніях. Обмін досвідом відбувається під час перебування українського підприємця на стажуванні в компанії у досвідченого європейського підприємця в одній з країн Європи, яка бере участь у програмі.
Хто може взяти участь?
- Підприємці з досвідом діяльності до 3-х років.
- Колеги, що планують відкривати/розпочати свій бізнес.
75% витрат всього стажування покриває ЄС на щомісячній основі, тобто оплачується грантом, а 25% витрат підприємець бере на себе самостійно. Підприємці можуть перебувати на стажуванні за кордоном від 1 до 3 місяців.
Контакти організацій-партнерів:
- Університет Альфреда Нобеля: Тамара Іщенко, проректор з міжнародного співробітництва, project_office@duan.edu.ua
- ТОВ «СІВІТТА УКРАЇНА»: Марія Погодічева, старший аналітик, maria.pogodicheva@civitta.com
- Європейська Бізнес Асоціація: Олена Айро, менеджер проектів, Olena.Ayrault@eba.com.ua
- RADAR_TECH: Карина Цимбаленко, начальник відділу комунікацій, kt@radartech.com.ua
- ТПП в Україні: Ольга ШУБІНА, керівник центру підтримки експорту ТПП, soo-ird@ucci.org.ua
Підприємства, які належать жінкам, що мають до 250 співробітників і річний товарооборот до 50 млн. євро (або суму балансу до 43 млн. євро), можуть отримати консультаційну підтримку в таких питаннях:
- Business Lens: безкоштовний онлайн-інструмент.
- Бізнес-консультації: ЄБРР відшкодовує частину витрат на проєкт (до 10 000 євро). Якщо підприємство отримує фінансування від ЄБРР або фінансової установи-партнера ЄБРР за цією програмою, підприємство також може отримати додаткове відшкодування в розмірі 20% від вартості консультаційного або бізнес-коучингового проєкту, що покриває не більше 90% від загальної суми.
У рамках цієї програми МСП можуть отримати відшкодування 50% вартості консалтингового проєкту.
Вимоги до компанії:
- Компанія повинна бути приватною щонайменше на 51%;
- Компанія повинна працювати в секторі, відкритому для експорту;
- Компанія повинна бути зареєстрована в Україні, провадти свою діяльність переважно на території України та діяти у відповідності до законодавства України;
- Чисельність співробітників – не більше 250 чоловік, товарообіг – до 50 млн. євро або загальний баланс – до 43 млн. євро;
- Не більше 25% у власності акціонерів, що перевищує критерії МСП, та/ або відносяться до фізичних осіб-підприємців чи приватних підприємців;
- Компанія повинна відповідати критеріям оцінки фінансування банку-партнера або фінансової установи-партнера;
- Компанія повинна відповідати екологічній та соціальній політиці ЄБРР.
Компанії можуть отримати одну технічну допомогу на нове обладнання та технологію, які планується придбати за кредитною лінією, щоб відповідати Директивам ЄС. Програма впроваджується через українські банки: ОТП Лізинг, ПроКредит Банк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Банк Львів, Креді Агріколь Україна.
МСП можуть отримати одну безкоштовну онлайн консультацію. Консультаційні послуги надаються на базі центрів інформаційної підтримки бізнесу. У деяких випадках, за домовленістю між учасником та експертом, зустріч може відбутися особисто або по телефону. Тривалість консультації – приблизно 30 хвилин. Консультаційну підтримку зможуть отримати 800 підприємств.
Для кого це:
Керівників і власників підприємств (чинних, тимчасово призупинених або переміщених) з УСІХ регіонів України зі штатом понад 10 співробітників у таких галузях:
- харчова промисловість (переробна);
- деревообробна та меблева галузь, промислове лісове господарство;
- приладобудування, машинобудування та металообробка;
- виробництво будівельних матеріалів;
- легка промисловість;
- логістика (вантажні перевезення, склади).
Ця програма для вас, якщо ви підприємець і ваш бізнес зареєстрований у будь-якому регіоні України, який постраждав внаслідок війни. Програма ЄС «Підтримка Сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування» допоможе вам отримати допомогу для розвитку вашого бізнесу на території, що постраждала внаслідок конфлікту.
Мікро-, малі та середні підприємства (ММСП) можуть брати участь у різних програмах навчання та розвитку потенціалу (безкоштовно):
- академія краудфандингу;
- підвищення навичок у бізнес-плануванні;
- фінансова грамотність;
- правові та кадрові питання;
- стратегічний розвиток бізнесу;
- маркетинг і брендинг;
- ділове спілкування;
- ділова виставкова діяльність;
- спеціально розроблена навчальна програма з бізнес-планування, фінансової грамотності та інвестицій для МСП аграрної сфери.
ММСП також можуть звернутися за підтримкою до мережі постачальників бізнес-послуг у Донецькій, Луганській та Запорізькій областях.
МСП можуть отримати фінансову підтримку у розмірі від 20 000 євро до 65 000 євро для впровадження консультаційних проєктів. Сума фінансової підтримки визначається індивідуально. Програма впроваджується через українські банки Райффайзен Банк Аваль та Укрсиббанк.
Дізнайтеся про можливості спільного бізнесу, пошуку партнерів та обміну досвідом з колегами за кордоном. Можлива участь у заходах B2B: щонайменше три навчальні поїздки, а також участь у виставках та ярмарках. Програма діє для малого та середнього бізнесу (з чисельністю штату до 249 співробітників) і кластерів.
МСП можуть брати участь у конференціях, тренінгах, навчальних поїздках та інших заходах, пов’язаних з управлінням кластерами, кластерним маркетингом, співробітництвом в межах кластерів тощо. МСП можуть отримати грантову допомогу на пріоритетні проєкти у сфері інновацій та інтернаціоналізації у розмірі до 1 млн. гривень. МСП, які наразі не задіяні у своїх регіональних кластерах, також можуть брати участь у заходах і долучатися до кластерів.
Для мікро-, малих і середніх підприємств, зареєстрованих на підконтрольній Україні територіях у Донецькій або Луганській областях, чи на Азовському узбережжі в Запорізькій області, які задіяні у таких секторах:
- кераміка;
- промислові та інженерні послуги;
- птиця та яйця;
- фрукти та овочі;
- кераміка;
- промислові та інженерні послуги;
Передбачається підтримка для окремих кооперативів у межах спеціальних навчальних програм, а також у підготовці та реалізації бізнес-планів, у т.ч. закупівля обладнання для післязбиральної обробки та переробного обладнання.
Служба підтримки Східного партнерства може допомогти у пошуку економічних зв’язків між ЄС та країнами Східного партнерства. Проєкт надає торговельну інформацію про регіон та ЄС через онлайн-портал. За допомогою опитувань компаній Проєкт визначає регуляторні та процедурні торгові перешкоди, а також навчає компанії та організації підтримки бізнесу застосовувати обрані інструменти аналізу ринку з метою подальшого визначення нових можливостей у країнах Східного партнерства та ЄС.