Витрати на сертифікацію стримують експорт української керамічної плитки

Україна
Витрати на сертифікацію стримують експорт української керамічної плитки

Протягом останніх років виробництво керамічної плитки в Україні неухильно зростало, що призвело до збільшення частки вітчизняного продукту на внутрішньому ринку та зростаючого обсягу експорту згідно з останнім дослідженням, проведеним Офісом ефективного регулювання за підтримки проекту EU4Business та проекту FORBIZ. Проте високі витрати на сертифікацію через уповноважені представництва іноземних лабораторій збільшують вартість продукції та стримують експорт.

Згідно із Зеленою книгою BRDO "Керамічні плити і плитки" у першому півріччі 2017 року обсяги виробництва керамічної плитки в Україні зросли в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року на 29%, тоді як частка імпорту керамічної плитки на внутрішньому ринку знизилася з 55% у 2000 році до 23% у 2015 році. Загалом Україна почала експортувати керамічну плитку на зовнішні ринки у 2000 році, і за 15 років експорт виріс у 347 разів.

BRDO вважає, що продукція українських виробників користується попитом і є конкурентоспроможною на багатьох ринках. Але через нетарифні бар’єри, які пов’язані із неефективністю та повільними процесами гармонізації із системою стандартизації ЄС, Україна не може на повну силу розкрити експортний потенціал галузі.

BRDO звертає особливу увагу на плату за проходження сертифікації для доступу продукції на ринки ЄС через уповноважені представництва іноземних лабораторій, яка доходить до 20 тисяч доларів, значно збільшуючи собівартість української керамічної плитки при експорті в європейські країни.

В Зеленій книзі розглядаються можливі рішення для прискорення переходу на міжнародну систему сертифікації, гармонізація системи технічного регулювання та стандартизації, а також підвищення ефективності ринкового нагляду.

Створений в рамках ініціативи "EU4Business" за фінансової допомоги ЄС, проект FORBIZ підтримує курс реформ України та економічного відновлення країни, пропонуючи системний перехід до більш сприятливого бізнес-середовища з особливою увагою до МСП. Проект має на меті спрямування політики у бік загального визнання МСП та важливої ролі, яку вони відіграють в економічному відродженні, водночас намагаючись послабити регуляторний тиск та зменшити ризики для підприємств. 

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся