У Кабінеті Міністрів України 18 грудня відбувся "дерегуляційний день", результатом якого стало ухвалення 12 рішень для бізнесу та скасування 340 застарілих нормативних актів. Ініціативи підготовлені Офісом ефективного регулювання спільно з Мінекономрозвитку та Державною регуляторною службою за підтримки проекту EU4Business та проекту FORBIZ.
Зокрема, Постановою Кабміну спрощено порядок розмитнення товарів у морських та річкових портах. Відтепер, закордонним суднам дозволяється заходити в порти України та проводити вивантаження товарів через 24 години після надання електронної інформації про вантаж. Це пришвидшить митні процедури та зменшить можливості для корупції.
Важливим кроком для стимулювання збільшення обсягів вітчизняного виробництва та створення оптимальних умов для забезпечення сировиною хімічних підприємств України стало рішення щодо розширення переліку компаній, які отримують квоти на отримання та ввезення хімічної сировини без сплати акцизного податку.
Ще одним рішенням Уряд спростив порядок відкриття та діяльності представництв іноземних компаній та фінансових установ в Україні, що сприятиме покращенню інвестиційного клімату.
Крім того, Кабмін підтримав пропозицію BRDO скасувати 340 застарілих регуляторних актів у сферах охорони праці, пожежної безпеки, санітарного та епідеміологічного контролю. Такий крок значно зменшить ризики корупційних зловживань та регуляторний тиск на бізнес.
Сьогодні Уряд також зробив крок до лібералізації використання касових апаратів (РРО), збільшивши граничний розмір річного обсягу з 200 тис. гривень до 500 тис. гривень для обов'язкового використання РРО.
Створений в рамках ініціативи "EU4Business" за фінансової допомоги ЄС, проект FORBIZ підтримує курс реформ України та економічного відновлення країни, пропонуючи системний перехід до більш сприятливого бізнес-середовища з особливою увагою до МСП. Проект має на меті спрямування політики у бік загального визнання МСП та важливої ролі, яку вони відіграють в економічному відродженні, водночас намагаючись послабити регуляторний тиск та зменшити ризики для підприємств.