ЄС та шість країн Східного партнерства домовилися активізувати співпрацю у сфері цифрової економіки шляхом ухвалення дорожньої карти щодо скорочення тарифів у роумінгу, координованого реагування на загрози кібербезпеці, а також розширення обсягу електронних послуг з метою створення нових робочих місць у цифровій галузі.
Йоганнес Ган, європейський комісар з питань сусідства, виступаючи 21-22 червня в Мінську, Білорусь, де він приймав участь у 10-му неформальному діалозі Східного партнерства, зазначив: "ЄС продовжуватиме тісне співробітництво зі східними партнерами у сфері цифрових технологій на користь громадян цих країн. Пріоритетними напрямками є впровадження швидкісного широкосмугового інтернету для прискорення розвитку економік та поширення електронних послуг, створення нових робочих місць у цифровій галузі, зменшення тарифів у роумінгу в країнах Східного партнерства, боротьба з кіберзлочинністю та посилення кібербезпеки. Ми зосереджені на досягненні конкретних результатів та маємо чітку програму співробітництва на період до 2020 року".
Комісар з цифрової економіки та суспільства Марія Габрієль сказала: "Сьогоднішній неформальний діалог показав, що ми на вірному шляху до єдиного європейського цифрового майбутнього. Ми щиро підтримуємо прагнення наших східних партнерів досягти практичних результатів до 2020 року, і отже ми допомагаємо побудувати сильну цифрову економіку та досягти успіху в цифровому перетворенні, що принесе прямі вигоди громадянам. Вдосконалений широкосмуговий зв'язок, дорожня карта щодо зниження тарифів у роумінгу та співробітництво у сфері кібербезпеки – це лише деякі перші кроки у довгостроковому цифровому співробітництві між ЄС та його східними партнерами".
Десятий неформальний діалог у рамках Східного партнерства, який відбувся в Білорусі, зібрав разом ЄС та шість країн Східного партнерства – Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію, Республіку Молдова та Україну.
Темами робочих сесій були: галузева співпраця в цифровій економіці та міжнародні відносини. Під час обговорення першої теми були визначені три основні цілі:
1. Необхідність прийняття дорожньої карти щодо зниження тарифів у роумінгу.
2. Спільні координовані заходи при виникненні загрози кібербезпеці.
3. Використання потенціалу, який надає цифрова економіка та суспільство зацікавленим підприємствам та громадянам.
На сесії щодо другої теми комісар Ган, заступник верховного представника ЄС з питань закордонних справ та політики Жан-Крістоф Беллард та міністри закордонних справ шести країн Східного партнерства висловили чітке бачення майбутнього на основі 20 практичних результатів до 2020 року в чотирьох пріоритетних сферах: 1. Міцна економіка. 2. Міцне врядування. 3. Міцний зв'язок. 4. Міцне суспільство. Конкретні цілі: поширення Транс'європейської транспортної мережі (TEN-T) до країн-партнерів, підвищення енергоефективності, сприяння кредитуванню МСП в національній валюті та підтримка молоді.
Неформальні діалоги Східного партнерства відбуваються один раз на рік і проводяться по черзі в кожній із країн Східного партнерства. Вони створюють можливості для відкритого та неформального обміну думками між країнами-партнерами та високопоставленими представниками ЄС з питань зовнішньої політики та галузевого співробітництва.