Саміт Східного партнерства: майбутня співпраця для реальних переваг

Вірменія Азербайджан Грузія Молдова Україна
Саміт Східного партнерства: майбутня співпраця для реальних переваг

На 5-му саміті Східного партнерства, який відбудеться у Брюсселі в п'ятницю, 24 листопада, зберуться глави держав та урядів країн-членів ЄС та шести країн Східного партнерства. На саміті обговорюватимуться такі пріоритетні напрямки, як економічний розвиток та кращі ринкові можливості.

Лідери сподіваються на майбутню співпрацю, а також проаналізують результати, досягнуті після проведення останнього саміту в Ризі у 2015 році, а саме реальні вигоди, які отримали громадяни шести країн Східного партнерства.

На саміті обговорюватимуться шляхи подальшого зміцнення співробітництва в чотирьох пріоритетних сферах, узгоджених на саміті в Ризі:

  • міцна економіка: економічний розвиток та кращі ринкові можливості;
  • міцне врядування: зміцнення установ та належне врядування;
  • міцний зв'язок: посилення взаємозв'язків, особливо у сферах транспорту та енергетики;
  • міцне суспільство: підвищення мобільності та посилення контактів між людьми.

В робочому документі "Східне Партнерство - Концентруючись на ключових пріоритетах та конкретних досягненнях" ЄС визначив 20 очікуваних результатів у цих чотирьох сферах до 2020 року. Вперше звіт був представлений у грудні 2016 року та був скорегований в червні 2017 року.

Згідно з цими 20 очікуваними результатами, визначеними до 2020 року, ЄС зобов'язується спрямувати діяльність на економічний розвиток та розширення ринкових можливостей, підтримуючи країни, які є партнерами, в наступних сферах:

  • розвиток диверсифікованих та динамічних економік з метою створення нових робочих місць в нових секторах, залучення інвестицій та сприяння працевлаштуванню;

  • макроекономічна стабільність;

  • сприяння процесу економічних перетворень з метою створення привабливого середовища, рівних умов для інвестицій та бізнесу, а також розвитку спроможності країн-партнерів користуватися можливостями торгівлі з ЄС та між собою.

Східне партнерство було започатковано у 2009 році з метою сприяння політичній асоціації та економічній інтеграції між ЄС та шістьма східно-європейськими країнами-партнерами: Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Республікою Молдовою та Україною. 

В рамках ініціативи "EU4Business" інститути ЄС підтримують приватний сектор в країнах Східного партнерства, що сприяє поліпшенню бізнес-клімату, шляхом надання професійних консультаційних послуг з питань підприємництва та покращення доступу до фінансування для МСП. Метою ініціативи є відкриття величезного потенціалу МСП в регіоні, що прискорить економічне зростання та створення нових робочих місць.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся