Саміт Східного партнерства розширює зобов'язання щодо підтримки бізнесу

Вірменія Азербайджан Грузія Молдова Україна
Саміт Східного партнерства розширює зобов'язання щодо підтримки бізнесу

24 листопада у Брюсселі відбувся П’ятий Cаміт Східного партнерства, на якому було відзначено розвиток відносин ЄС з шістьма країнами Східного партнерства протягом останніх двох років та обговорено шляхи реалізації 20 практичних результатів на період до 2020 року, які принесуть реальні вигоди громадянам, серед яких - важливі зобов'язання у сфері підтримки бізнесу.

Саміт зібрав разом керівників держав та урядів з країн ЄС та Східного партнерства, а також всіх провідних інститутів Європейського Союзу в особі президента Європейської комісії Жана-Клода Юнкера та президента Європейської ради Дональда Туска.

Вплив на створення робочих місць та розвиток бізнесу

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер звернув увагу на те, як Східне партнерство поліпшує умови життя, об'єднує суспільства та впливає на економіку: "Завдяки Східному партнерству Європейський Союз сприяв створенню 10 000 робочих місць, навчанню 20 000 людей та виділенню 100 000 кредитів для підприємств".

Крім того, він зазначив: "Ми поліпшили доступ до безкоштовних юридичних послуг, інвестували у транспортне сполучення, сприяли гендерної рівності, а також допомогли тисячам студентів пересуватися між Європою та країнами Східного партнерства. Нині, коли ми розглядаємо період до 2020 року та після нього, настав час діяти ще більше. Ми на правильному шляху, тож рухаймося далі у цьому напрямку".

Після попереднього Саміту в Ризі у 2015 році співпраця спиралася на чотири пріоритетні сфери:

1       Міцна економіка: економічний розвиток та кращі ринкові можливості;

2       Міцне врядування: зміцнення установ та належне врядування;

3       Міцний зв'язок: посилення взаємозв'язків, особливо у сферах транспорту та енергетики, а також захисту навколишнього середовища та боротьби з наслідками зміни клімату;

4       Міцне суспільство: підвищення мобільності та посилення контактів між людьми.

 

20 практичних результатів до 2020 року

У межах цих пріоритетів Європейський Союз, його країни-члени та країни-партнери схвалили наступні 20 практичних результатів, що визначають чіткий план дій до 2020 року. У пріоритетній сфері міцної економіки ці результати передбачають:

•        На період 2017-2020 років метою ЄС у тісній співпраці з міжнародними фінансовими установами є посилення економічних можливостей МСП та зменшення їхніх фінансових ризиків шляхом подальшого стимулювання кредитування в національній валюті.

•        ЄС додатково виділить 100 млн євро для поліпшення доступу до кредитування у національній валюті для підприємств в шести країнах, з умовою надання МСП принаймні ¼ фінансової підтримки у національній валюті до 2020 року.

•        Крім того, новий План зовнішніх інвестицій містить інноваційні гарантії, які дозволять інвестувати до ключових галузей в країнах-партнерах із залученням приватного сектору.

На додаток, ЄС підтримує впровадження цифрового пакету, що передбачає конкретні кроки щодо гармонізації ціноутворення у роумінгу та зменшення тарифів у роумінгу в країнах-партнерах, простіший та дешевший доступ до мережі інтернет завдяки реалізації національних стратегій щодо широкосмугових мереж, а також сприяння створенню робочих місць у цифровій галузі.

Напередодні саміту, за участю громадянського суспільства, ЗМІ, компаній, парламентів та інших зацікавлених сторін було проведено ряд заходів, одним з яких був бізнес-форум Східного партнерства, який відбувся 26-27 жовтня у Таллінні.

Східне партнерство було започатковано у 2009 році з метою сприяння політичній асоціації та економічній інтеграції між ЄС та шістьма східно-європейськими країнами-партнерами: Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Республікою Молдовою та Україною. 

В рамках ініціативи EU4Business інститути ЄС підтримують приватний сектор в країнах Східного партнерства, що сприяє поліпшенню бізнес-клімату, шляхом надання професійних консультаційних послуг з питань підприємництва та покращення доступу до фінансування для МСП. Метою ініціативи є відкриття величезного потенціалу МСП в регіоні, що прискорить економічне зростання та створення нових робочих місць.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся