Сьогодні Європейський фонд для Південно-Східної Європи (EFSE) опублікував Звіт про вплив, в якому викладені досягнення фонду в області підтримки підприємців, які володіють мікро- та малими підприємствами (ММП), що є основою економіки цільових регіонів фонду.
EFSE сприяє економічному розвитку та процвітанню країн Південно-Східної Європи та Східного партнерства за фінансування від Європейського Союзу в рамках ініціативи "EU4Business", направляючи кошти на додаткове фінансування розвитку насамперед мікро- та малих підприємств (ММП) та приватних господарств через кваліфіковані місцеві фінансові установи.
У своєму останньому звіті "Подолання недоліків" фонд продемонстрував свою ключову роль не лише у сприянні створенню здорового фінансового середовища для існуючих ММП, а також у наданні молодим підприємцям доступу до ресурсів та підтримки, необхідних для перетворення яскравих ідей в успішні нові бізнес-проекти. Були наведені численні містки між стартапами та інвесторами, місцевими ринками та міжнародними фінансовими установами, підприємцями-інноваторами та досвідченими наставниками, а також між самими підприємцями, які стануть піонерами промисловості нової генерації.
У 2017 році завдяки діяльності EFSE було надано понад 137 000 індивідуальних субкредитів, націлених на поліпшення умов життя та підтримку економічного розвитку. Програма розвитку налічує понад 16 000 бенефіціарів, які отримують допомогу шляхом розбудови потенціалу, наставництва та проведення навчальних заходів. До кінця 2017 року EFSE в рамках цільової програми розвитку виділив та залучив загалом 6,5 млрд євро в рамках своєї місії підтримки сталого та відповідального фінансування.
Європейський фонд для Південно-Східної Європи (EFSE) був створений Німецьким банком розвитку KfW за фінансової підтримки Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) та Європейської комісії.
Фонд має на меті сприяння економічному розвитку та процвітанню в Азербайджані, Албанії, Білорусі, Болгарії, Боснії і Герцеговині, Вірменії, Грузії, Колишній Югославській Республіці Македонія, Косово, Республіці Молдова, Румунії, Сербії, Туреччині, Україні, Хорватії та Чорногорії.
Оскільки доступ до фінансування є ключовим фактором успіху в розвитку сегменту мікро-, малих та середніх підприємств, EFSE зосереджується на допомозі місцевому фінансовому сектору в зміцненні його спроможності забезпечувати належне та стале фінансування. Довгострокове фінансування, яке надає EFSE в якості допомоги, перш за все мікро- та малим підприємствам (ММП), а також приватним господарствам для облаштування житла, направляється до цих клієнтів-позичальників через місцеві партнерські кредитні установи. Програма розвитку EFSE сприяє інвестиційній діяльності EFSE шляхом забезпечення партнерських кредитних установ технічною допомогою, консалтинговими послугами та тренінгами з метою створення ефективної діяльності та професійного менеджменту.
Зі звітом можна ознайомитися в інтернеті в інтерактивному форматі або завантажити у вигляді повного PDF-файлу.