8 грудня Рада асоціації Україна – ЄС провела своє 4-е засідання, на якому було розглянуто стан двосторонніх відносин між ЄС та Україною та оцінено прогрес впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
"Ми зібралася вперше з моменту набрання чинності Угоди про асоціацію та впровадження безвізового режиму для українців, які подорожують до країн ЄС. Ці два досягнення демонструють, що співпрацюючи разом ми можемо досягти реально відчутних та позитивних результатів на користь наших громадян", - зазначила Федеріка Могеріні, верховний представник ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки.
За результатами засідання Ради асоціації верховний представник ЄС Федеріка Могеріні та прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зробили спільну заяву.
На засіданні Ради обговорювалися економічна ситуація та співпраця ЄС з Україною. Рада зробила огляд реформ у низці галузей, таких як фінансовий сектор, енергетика, охорона здоров'я, освіта та обговорила питання двосторонньої торгівлі та впровадження Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ).
На засіданні також було проаналізовано процес реформ в Україні в рамках політичного діалогу та співробітництва, а також обговорено шляхи боротьби з корупцією та реформування судової системи.
В ході засідання Ради асоціації ЄС та Україна підписали:
- угоду про фінансування програми ЄС з підтримки Сходу України, яка передбачає внесок у розмірі 50 млн євро з метою зміцнення місцевого самоврядування, відновлення економіки, забезпечення безпеки громадян та соціальної згуртованості в підконтрольних Уряду України районах Донецької та Луганської областей;
- угоду про фінансування з метою сприяння участі України в стратегії ЄС щодо Дунайського регіону та забезпечення повної інтеграції до Дунайської транснаціональної програми, спрямованої на розвиток сталого економічного зростання та співробітництва в Дунайському басейні.
За допомогою ініціативи "EU4Business" ЄС прагне покращити бізнес-клімат в Україні. Ця ініціатива сприяє МСП в отриманні фінансування та забезпечує навчання та адресну підтримку бізнесу. МСП також отримують технічну підтримку щодо узгодження зі стандартами ЄС, що дозволить їм збільшувати експорт та отримувати вигоду від угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС.
Відносини між ЄС та Україною (інформаційна довідка)
Інформація про відносини між ЄС та Україною (ЄСЗС)