Чилійський приклад у фокусі: тижневий навчальний тур для українських виробників ягід

Україна
Чилійський приклад у фокусі: тижневий навчальний тур для українських виробників ягід

Представники чотирьох українських виробників ягід повернулися з тижневої навчальної поїздки до Чилі, організованої Міжнародним торговим центром (МТЦ) та Асоціацією "Ягідництво України" (АЯУ) в рамках проекту "Готові до торгівлі" ініціативи "EU4Business", що фінансується Європейським Союзом.

Головною метою навчальної поїздки із 14 по 19 січня було посилення експортної конкурентоспроможності та вивчення ринку ЄС на основі досвіду експорту з Чилі.

У турі взяли участь чотири українські МСП (ТОВ "Сімейний сад", ТОВ "Мелен", ферма "Вікторія", ТОВ "Роздольне"), що спеціалізуються на виробництві чорниці, полуниці, малини, черешні, а також на послугах шокової заморозки. Українські організації підтримки бізнесу були представлені АЯУ та Асоціацією садівників, виноградарів та виноробів України (Укрсадвинпром).

Це був дуже інтенсивний шестиденний тур з численними відвідуваннями ферм, пакувальних підприємств та центрів шокової заморозки. Учасники відвідали ферми та центри переробки ягід у чотирьох регіонах Чилі – Столичному регіоні Сантьяго, Нубле, Мауле та Арауканія. Вони змогли спостерігати за збиранням, упаковкою та обробкою зібраних ягід (включаючи шокову заморозку). Крім того, українські експортери ягід мали змогу зустрітися із представниками Чилійської корпорації соціального розвитку сільського господарства (CODESSER), яка надає фермерам Чилі консультаційні послуги у сфері кредитування, управління проектами, експорту, освіти, підбору персоналу та загального управління.

У результаті учасники відкрили секрет успіху Чилі на світовому ринку ягід. Його ключовими елементами є наявність фахових спеціалістів, особливий акцент на технології та доступ до фінансів. Усі українські учасники привезли додому щось важливе для власного розвитку бізнесу: технологічні підказки (використання вермікомпосту як добрива, багаторівневі системи контролю ґрунту та рослин, використання гірської води, механічне збирання ягід тощо), підходи до управління (пункти контролю на полях) або методи співробітництва всередині виробничо-збутової мережі (фермер-переробник, фермер-експортер).

Представники МТЦ вважають, що передовий досвід та практики, привезені учасниками з чилійського туру, сприятимуть розвитку українського ягідного сектору та досягненню однієї з головних цілей проекту, що фінансується ЄС, – підтримки виходу українського ягідництва на ринок ЄС, підвищення обізнаності щодо вимог ринку ЄС та розбудови спроможності українських експортерів ягід.

Проект "Східне партнерство: готові до торгівлі" сприяє малим та середнім підприємствам (МСП) у виході на нові ринки, зокрема ринки ЄС, шляхом надання їм допомоги у визначенні та дотриманні стандартів якості відповідно до міжнародних вимог, налагодженні зв'язків з покупцями у виробничо-збутовій мережі, а також надання підтримки щодо розвитку кластеризації.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся