Європейський Союз надає фінансування чотирьом українським стартапам в рамках науково-дослідницької програми "Горизонт 2020" на суму близько 1,4 млн євро.
З початку участі України в програмі "Горизонт 2020" було укладено 323 договори з українськими інститутами, організаціями та підприємствами з метою реалізації 69 проектів на суму близько 12 млн євро.
В рамках першого етапу підтримки малого та середнього бізнесу було виділено 50 000 євро для трьох українських стартапів з метою розробки концепції та планування бізнес-ідеї. Ці стартапи:
- "Екологічна утилізація відходів" - стосується екологічного використання сміття;
- "Друк металу XBeam 3D" - 3D-друк металу;
- "Техніко-економічне обґрунтування створення будинку PassivDom" - створення автономного мобільного будинку, розробленого за допомогою використання 3D-друку.
Крім того, український стартап "Інноваційний процес фізичної верифікації в хмарному середовищі у напівпровідниковому виробництві", який стосується розробки інноваційного продукту для світових ринків та впровадження нової моделі в галузі мікроелектроніки, отримав фінансування на суму 1,22 млн євро для реалізації свого бізнес-плану в рамках другого етапу механізму підтримки МСП. Цей проект має бути реалізовано до 31 грудня 2018 року.
У 2015 році було підписано угоду про участь України в програмі "Горизонт 2020". Таким чином, країна отримала статусу асоційованого члена. Завдяки цьому українські науково-дослідницькі інститути та науковці зараз можуть приймати участь у конкурсах для отримання грантів від ЄС в рамках цієї програми. Також є сподівання, що ця угода сприятиме розширенню участі українських дослідницьких університетів у європейських дослідженнях та зміцнить наукове співробітництво з країнами Європейського Союзу.