Сьогодні, 11 жовтня 2017 року, Німецько-Український фонд (НУФ) та "Кредобанк" підписали угоду про виділення 100 млн гривень для кредитування малих та середніх підприємств (МСП). За цією угодою "Кредобанк" надаватиме кредити на умовах близько 15% річних у гривні. Угода є частиною програми сприяння МСП, яку фінансує Німецький Уряд через Німецький державний банк розвитку KfW та підтримує ініціатива Європейського Союзу "EU4Business".
Угода є наступним кроком після підписання аналогічної угоди місяць тому між НУФ та "ПроКредит Банком". "Зараз ми підписуємо ще одну кредитну угоду з іншим партнером - "Кредобанком". Це стало доброю традицією - регулярно зустрічатися та вітати новий партнерський банк в родині НУФ", - зазначив директор KfW в Україні Лутц Хорн-Хааке. "Така потреба у коштах НУФ є переконливим доказом, що всі ми - KfW за дорученням Німецького Уряду та Європейський Союз - знаходимося на вірному шляху, надаючи доступ до фінансів для МСП через українські банки".
В рамках цієї угоди "Кредобанк" отримає 100 млн гривень для кредитування МСП. "Програма сприяння МСП все більше розширюється", - сказав Олег Стринжа, виконавчий директор НУФ. "Нашою головною метою на найближче майбутнє є об'єднання зусиль з якомога більшою кількістю банків-партнерів. Крім того, в рамках стратегії розвитку НУФ до 2020 року ми плануємо вдосконалити механізм кредитування МСП шляхом доповнення його кредитними гарантіями в рамках проекту відновлення кредитування від Національного Банку України та відшкодуванням відсоткових ставок від місцевих адміністрацій".
Пріоритетні сектори
Угода зосереджується на наступних пріоритетних секторах:
- сільське, лісове та рибне господарство;
- переробна промисловість;
- тимчасове розміщення та організація харчування;
- електроенергія, газ, пар та кондиційоване повітря.
МСП є однією з ключових груп клієнтів "Кредобанку". Перший заступник голови правління "Кредобанку" Даміан Раган відзначив: "Угода з Німецько-Українським фондом дає нам нові зручні та доступні інструменти для розширення нашої співпраці з ними. Підтримка цих категорій підприємств, які ведуть діяльність в пріоритетних галузях, по-перше, сприятиме розвитку їхньої діяльності на ринку і, по-друге, активізує і зміцнить економіку України в цілому".
Кошти надаватимуться з метою купівлі або модернізації основних машин або обладнання, купівлі, будівництва або реконструкції приміщень та поповнення оборотних коштів, необхідних для розширення діючого виробництва або створення нового.
Окрім практичних порад щодо того, як потрапити до єдиного ринку ЄС та представити свою продукцію у найкращий спосіб, однією з основних задач ініціативи "EU4Business" в Україні є поліпшення доступу МСП до можливого довгострокового фінансування в місцевій валюті. Ми раді працювати разом з KfW для того, щоб українські МСП могли скористатися перевагами такого фінансування", - сказав Джоселін Гютон, виконувач обов'язків керівника торговельного сектору Представництва ЄС в Україні.
Програма кредитування МСП в Україні від KfW є частиною другого етапу Механізму фінансування МСП ініціативи "EU4Business", що має на меті стимулювання кредитування у національній валюті насамперед мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП) в Україні, які не заробляють іноземну валюту та не можуть дозволити собі високі витрати на запозичення.