Витрати на електроенергію становлять значну частину загальних витрат МСП в Україні - про це йшлося на засіданні круглого столу з питань енергоефективності та МСП, яке відбулося 5 липня в Києві.
"Низька енергоефективність та недостатні заходи з енергозбереження дорого коштують МСП, коли йдеться про конкурентоспроможність підприємств на міжнародній арені", - відзначили декілька доповідачів на заході "Енергоефективність та МСП: нові регулювання - нові можливості, який проходив у бізнес-центрі IQ.
Якість державних регулювань
Під час круглого столу, організованого в рамках проекту FORBIZ ініціативи "EU4Business", обговорювалася Зелена книга "Аналіз якості регулювання сфери енергоефективності в секторі малого та середнього бізнесу" від Офісу ефективного регулювання (BRDO).
Олексій Оржель, керівник сектору енергетики Офісу ефективного регулювання, представив основні висновки аналізу, а саме:
- 30% регулювань в сфері енергоефективності в секторі МСП в Україні є або протизаконними, або застарілими.
- Через складність ситуації 86% всіх регулювань є невдалими.
- Енергоефективність МСП не вважається першочерговим завданням уряду.
- Низька енергоефективність підриває міжнародну конкурентоспроможність продукції МСП.
- Існуючі схеми енергоефективності в сфері МСП містять стратегічні недоліки.
МСП змінює напрямок пріоритетів - уряд
Ксенія Ляпіна, голова Державної регуляторної служби, очікує, що МСП та галузеві асоціації незабаром змінять свою зацікавленість у лобіюванні зменшення податків та пом'якшенні регуляторної бази на енергоефективність та заходи з енергозбереження, оскільки витрати на електроенергію складають значну частку їхніх затрат, яка постійно збільшується, і ситуація не змінюється.