Тисячі МСП зможуть скористатися кредитною лінією ЄБРР-EU4Business в Україні

Україна
Тисячі МСП зможуть скористатися кредитною лінією ЄБРР-EU4Business в Україні

• В Україні запустили кредитну лінію ЄБРР-EU4Business: окремі позичальники зможуть отримувати кредити в розмірі до 3 млн євро в гривневому еквіваленті

• Тисячі українських МСП зможуть скористатися коштами на суму до 60 млн євро

• Кредитна лінія націлена на підтримку модернізації виробництва та експортного потенціалу

Тисячі малих і середніх підприємств (МСП) в Україні зможуть отримати нові можливості завдяки фінансуванню, яке пропонують ЄБРР та Європейський Союз.

У рамках спільної ініціативи обидві установи впроваджують кредитну лінію ЄБРР-EU4Business для України, призначену для фінансування проектів МСП та надання консультацій компаніям щодо нових можливостей, які витікають з Угоди про Поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ПВЗВТ) між ЄС та Україною.

Кредитна лінія підтримуватиме приватні підприємства, які зареєстровані в Україні, з кількістю працівників до 250 осіб. Окремі позичальники зможуть отримати до 3 млн євро в гривневому еквіваленті. Кредити в національній валюті мають довгі строки погашення та захищають позичальників від валютно-курсових ризиків. 

Спочатку кредитну лінію буде відкрито в Державному експортно-імпортному банку України (УкрЕксімбанк), який виділив кошти на суму 22 млн євро, та в банку OTP Leasing Ukraine, який виділив кошти на суму 10 млн євро.

У найближчому майбутньому очікуються додаткові кредитні ресурси на суму близько 28 млн євро, які будуть доступні іншим місцевим фінансовим установам, які приєднаються до кредитної лінії.

Компанії-учасниці також отримають підтримку в адаптації своєї продукції до відповідних директив ЄС, що дозволить їм отримати доступ до єдиного ринку ЄС як конкурентних претендентів.

Крім того, коштами кредитної лінії ЄБРР-EU4Business також надаватимуться гранти для обраних проектів. Українські МСП, які бажають впровадити відповідні технології, повністю дотримуються санітарних, фітосанітарних та технічних вимог щодо безпеки харчових продуктів або здійснюють комплексні проекти, що відповідають вимогам ряду норм ЄС, зможуть отримати грант у розмірі до 15% від вартості проекту. 

Посол Хюґ Мінгареллі, голова Представництва ЄС в Україні, зазначив: "ЄС наполегливо працює над тим, щоб ці кредитні лінії принесли конкретні вигоди українським малим та середнім підприємствам, а також сприяли як економічному зростанню в Україні, так і посиленню економічних зв'язків між Україною та ЄС. У 2018 році український експорт до ЄС збільшився на 15%, імпорт – на 11,5% порівняно з попереднім роком; ми розглядаємо ці кредитні лінії ПВЗВТ як інструмент для підтримки цих позитивних тенденцій".

Маттео Патроне, керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу, додав: "Метою цієї кредитної лінії є інтеграція як в географічному, так і в економічному сенсі. Після підписання Угоди про ПВЗВТ між ЄС та Україною для вітчизняних підприємств відкрилися численні можливості. Місцеві малі і середні підприємства, які створюють майже 80 відсотків робочих місць у країні, в даний час відповідають лише близько 40 відсотків ВВП. Запуск кредитної лінії ЄБРР-EU4Business надає додатковий доступ до фінансування, щоб вони могли розвиватися, ставати більш конкурентоспроможними та відповідати стандартам ЄС".

Кредитна лінія підтримує спільні цілі ЄБРР/ЄС щодо підвищення конкурентоспроможності бізнесу та економічної інтеграції у відповідності до цілей ЄС з питань ПВЗВТ та транскордонного мандату ЄБРР. Запуск кредитної лінії є потужним сигналом про прагнення з боку цих двох установ допомагати Україні у перетворенні на конкурентоспроможну та добре інтегровану економіку. 

 

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся