Україна: ЄІБ та Укрексімбанк розширюють доступ до фінансування у місцевій валюті для МСП завдяки підтримці ЄС

Україна
Україна: ЄІБ та Укрексімбанк розширюють доступ до фінансування у місцевій валюті для МСП завдяки підтримці ЄС
  • 20 млн євро будуть доступні у національній валюті для збільшення можливостей доступного фінансування для малих та середніх підприємств (МСП) в Україні.
  • Ця фінансова операція відбувається за підтримки Європейського Союзу у межах ініціативи Team Europe, яка має на меті надати сталу допомогу бізнесу, що постраждав через коронакризу. 

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підписав угоду з Державним експортно-імпортним банком України (Укрексімбанк) щодо збільшення ліміту фінансування до 280 млн євро в межах Проекту «Кредит для підтримки Поглибленої та всебічної зони вільної торгівлі України з ЄС». Додаткове фінансування, а саме кредит у сумі еквівалентній 20 млн євро надаватиметься через паралельний крос-валютний своп в українській гривні (UAH) та буде доступний місцевому приватному бізнесу, зокрема малим та середнім підприємствам (МСП).

Цінові умови кредитування покращуються завдяки внеску Європейського Союзу. Фінансова операція є частиною зусиль ініціативи Team Europe щодо реагування на виклики пандемії COVID-19. Мета – підтримати стале соціальне та економічне відновлення країн Східного партнерства ЄС.

Більше того, ця фінансова операція стала можливою завдяки членству ЄІБ у валютному фонді TCX – the Currency Exchange Fund – що надає своїм інвесторам та їхнім клієнтам довгострокові валютні та процентні деривативи у місцевій валюті. Це стосується валют країн, ринки яких розвиваються.

Голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон сказав: «Розширення можливостей доступного фінансування у місцевій валюті є одним із наших головних пріоритетів, особливо в часи, коли МСП потребують потужної підтримки задля  подолання викликів і дефіциту ліквідності, спричиненого пандемією COVID-19. Ми вдячні Європейському Союзу за підтримку і раді подальшому розширенню нашого партнерства з Укрексімбанком, який є нашим довготривалим партнером в Україні». 

Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне сказав: «У ці непрості часи бізнес як ніколи потребує фінансування та доступних кредитів від банків. Я радий бачити, що ЄІБ надає пакет підтримки для МСП та компаній із середнім рівнем капіталізації в Україні, і що це відбувається в межах ініціативи ЄС Team Europe. Це своєчасна допомога, коли малі і середні підприємства потребують значної підтримки для подолання викликів, спричинених пандемією COVID-19». 

Голова Правління АТ «Укрексімбанк» Євген Мецгер зазначив: «Укрексімбанк має чіткий фокус спрямування коштів додаткового фінансування на задоволення конкретних та нагальних потреб українських компаній. Нас дуже надихає, коли разом з банком клієнт переживає еволюцію свого бізнесу, започатковує нові напрями діяльності, модернізує виробництво, впроваджує енергоефективні проекти, виходить на нові ринки».

Про ЄІБ в Україні:

ЄІБ працює в Україні з 2007 року. Банк ЄС прагне підтримувати Україну та допомагати створювати умови, необхідні для досягнення її економічної стабільності. Україна є основною країною-реципієнткою інвестицій ЄІБ серед країн Східного партнерства, на неї припадає понад 60% кредитної діяльності ЄІБ у цьому регіоні. Європейський інвестиційний банк є однією із ключових міжнародних фінансових установ в Україні, що фокусується на сферах соціальної та економічної інфраструктури, транспорту та зв'язку, розвитку місцевого приватного сектору, енергоефективності, інновацій та протидії кліматичним змінам. Банк підтримує приватний сектор через фінансове посередництво, а також через надання прямих кредитів окремим великим компаніям. Прикметно, що ЄІБ був першою міжнародною фінансовою інституцією, що надала довгострокове фінансування місцевому банку у місцевій валюті задля підтримки малих та середніх підприємств в Україні.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся