З 7 по 25 жовтня Офіс ефективного регулювання в Україні проаналізував роботу 61 центрального органу виконавчої влади на предмет висвітлення їхньої діяльності, публічної інформації та розкриття відкритих баз даних. Дослідження проводиться на регулярній основі в межах публічного діалогу EU4Business / FORBIZ, спрямованого на підвищення ефективності регуляторного поля.
За результатами дослідження складено рейтинг "Відкритість уряду". Об’єктом аналізу стали офіційні сайти установ.
Методологія аналізу складається з п'яти частин/маркерів:
- висвітлення основної інформації про орган влади та його діяльність;
- доступ до нормативно-правових актів, регуляторних актів та відкритих баз даних;
- фінансова звітність та боротьба з корупцією;
- висвітлення інформації про комунікацію з громадянським суспільством та експертним середовищем;
- технічні характеристики сайтів.
Офіс ефективного регулювання представив результати 29 листопада.
Лідерами рейтингу "Відкритість уряду 2.0" виявились Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство освіти і науки України та Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.
Аутсайдерами щодо прозорості і доступності інформації стали Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Міністерство інформаційної політики України та Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Загальний відсоток відкритості центральних органів виконавчої влади становить 66%. У порівнянні з першим рейтингом січня 2017 року результати покращилися на 19%.
"Увага до сайтів міністерств невипадкова, бо саме вони мають бути інструментом отримання інформації від першоджерела та майданчиком для діалогу з громадськістю та бізнесом", – зазначила заступниця директора Департаменту інформації та комунікації з громадськістю, завідувачка відділу Секретаріату КМУ Наталія Окша.
Для отримання повної інформації про аналіз та перегляду повного рейтингу перейдіть на сторінку https://regulation.gov.ua/rating/transparency2
Створений в рамках ініціативи EU4Business, за фінансової допомоги ЄС, проект FORBIZ підтримує порядок денний реформ в Україні та економічне відновлення країни, пропонуючи системний перехід до більш сприятливого бізнес-середовища з особливою увагою до МСП. Проект має на меті спрямування політики у бік загального визнання МСП та важливої ролі, яку вони відіграють в економічному відродженні, водночас намагаючись послабити регуляторний тиск та зменшити ризики для підприємств.