Зелена книга "Системний перегляд особливостей державного регулювання "Нове будівництво на територіях розміщення об'єктів культурної спадщини"

Україна

Зелена книга про стан регулювання нового будівництва на територіях розміщення об'єктів культурної спадщини підготовлена Офісом ефективного регулювання (BRDO) за підтримки проекту FORBIZ в рамках ініціативи EU4Business.

Згідно з даними звіту замовнику будівництва будь-якого об’єкта, розташованого на території розміщення об’єктів культурної спадщини, необхідно від 4 до 10 разів звернутись до органів охорони культурної спадщини.

Список історичних населених місць України налічує 401 населений пункт, до нього входять адміністративні центри всіх областей, при чому історико-архітектурні опорні плани затверджені лише в 86 населених пунктах, тобто всього в 20% історичних населених місць України. У майже 50% адміністративних центрів областей, в містах Києві, Львові й Севастополі – національних осередках міжнародного та внутрішнього туризму та місцях розташування об’єктів всесвітньої спадщини UNESCO – плани відсутні. Це негативно впливає як на можливості збереження національного та світового надбання, так і на можливості ефективного регулювання нового будівництва.

Аналіз державного регулювання, проведений BRDO, показав, що чинне регуляторне поле стримує розвиток історичних міст, створює суттєве навантаження на бізнес та не гарантує захист культурної спадщини.

У звіті міститься ряд рекомендацій, як "відремонтувати" ринок, а саме:

  • Імплементувати в українське законодавство положення міжнародних конвенцій щодо захисту всесвітньої спадщини.
  • Здійснити ревізію регуляторного поля та засобів регулювання галузі з подальшим впровадженням норм, що відповідають сучасним запитам бізнесу та держави.

Реформа у цьому напрямку дасть наступні результати:

  • Оптимізація державного регулювання нового будівництва на територіях розміщення об’єктів культурної спадщини;
  • Зменшення ризиків корупції під час надання адміністративних послуг органами охорони культурної спадщини;
  • Зниження витрат бізнесу під час нового будівництва;
  • Сприяння розвитку історичних місцевостей;
  • Створення умов для належного виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань та збереження об’єктів культурної спадщини.

Офіс ефективного регулювання, спільно з МЕДТ та ДРС, за підтримки проекту FORBIZ у рамках ініціативи EU4Business запустили ProДіалог. Він націлений на залучення всіх зацікавлених сторін до перегляду регуляторних рішень та напрацювання шляхів їх вирішення. В результаті було розроблено ряд Зелених книг для аналізу поточного стану проблематики ринку та потенційно можливих напрямків покращення його регуляторного поля та Білих книг, що представляють собою консолідований результат напрацювань бізнес-спільноти та експертного середовища, у формі практичних рекомендацій та пропозицій для влади задля покращення регуляторного поля.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся