You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Вгору

26 травня в Івано-Франківську презентували масштабний трирічний проєкт “Нова економіка Івано-Франківська – підтримка нових кластерів інноваційної економічної діяльності в Івано-Франківську” (NEF), який фінансуватиметься Європейським Союзом і триватиме до березня 2025 року.

Головне завдання NEF — посилити локальні економічні процеси, щоб стимулювати інноваційну економіку та спонукати створення продуктів з високою доданою вартістю в Івано-Франківську. А також підтримувати нові кластери (мережі) місцевих бізнесів, інноваторів, дослідників, та посилювати їхню взаємодію, зокрема у сферах прикладної науки, предметного дизайну та сталого будівництва. Щоби стати містом інновацій, Івано-Франківську потрібно після війни мати конкурентноспроможних інноваторів, науковців та підприємців.

Втілювати проект будуть спільно громадські інституції, органи місцевого самоврядування та бізнес. Так, NEF впроваджує консорціум партнерів: Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, інноваційний центр Promprylad.Renovation, урбаністична лабораторія METALAB, агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks  та платформа Тепле Місто. Проєкт фінансується в межах програми Мери за економічне зростання» Європейського Союзу.

“В умовах збройної агресії росії проти України ми переорієнтовуємо проєкти співпраці і докладаємо максимальних зусиль, щоб допомогти українському бізнесу і громадянам. Івано-Франківськ стає новим домом для багатьох компаній, в тому числі інноваційних і дослідницьких, які можуть збагатити бізнес-екосистему міста і регіону, створити нові робочі місця і стимулювати важливі економічні трансформації у співпраці з місцевими партнерами. Ми сподіваємося, що проєкт надасть суттєву підтримку і потужні стимули для місцевого економічного розвитку міста і його перетворення на справжнє місто інновацій” – прокоментувала Клое Алліо, керівниця відділу «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура і довкілля» Представництва Європейського Союзу в Україні.

Серед іншого, у контексті викликів війни проєкт забезпечуватиме діяльність Центру підтримки бізнесу «SaveBusinessNow». Це спільнота підприємців, доступ до експертних консультацій, навчання, допомога з пошуком фінансування та офлайн зустрічі. Save Business Now вже допомагає бізнесу та дослідницько-науковим спільнотам, які в умовах війни вимушені перемістити свою діяльність в Івано-Франківську область, та місцевому бізнесу, який адаптовує свої бізнес-моделі до нових умов.

“Війна кинула нашій країні багато викликів. Але економіка має працювати, аби забезпечити надійний тил для нашого фронту. На сьогодні на територію Івано-Франківської громади з зони бойових дій перемістились 43 суб’єкти господарювання. Більшість це: виробництво, послуги, IT. Також до нас готується переїхати Запорізький завод кольорових металів. Хочемо, щоб ці підприємства не просто перемістили виробництва, але й розвивались, створювали нові продукти для України та Європи. Ми будемо проактивно плідно, прозоро та ефективно співпрацювати заради спільної мети: економічної перемоги України у війні. Дякуємо нашим партнерам – Європейському Союзу за надійну підтримку в цей важкий для України час”, – розповів Михайло Смушак, заступник міського голови Івано-Франківська - директор департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Івано-Франківської міської ради.

“Нова економіка Івано-Франківська” зокрема передбачає:

  • допомогу українським компаніям, дослідницьким групам та організаціям підтримки бізнесу з переміщенням в Івано-Франківськ або область;
  • консультації для бізнесу, дослідників та інноваторів з питань адаптації до нових умов;
  • інформування про можливості фінансової чи іншої підтримки;
  • моніторинг стану бізнесу та рівня інновацій;
  • розвиток інноваційної інфраструктури відкритої майстерні та біохімічної лабораторії на території інноваційного центру Promprylad.Renovation;
  • поширення знань і практик сталого будівництва та предметного дизайну за принципами кругової економіки;
  • співпрацю бізнесу, органів місцевого самоврядування та науково-дослідницьких спільнот для забезпечення доступу до експертних консультацій та фінансування у пост-воєнний період;
  • відновлення та оснащення існуючого укриття Promprylad.Renovation.

Загальний бюджет проєкту – 1 272 746 євро.

Запити на підтримку та консультації партнери запрошують залишати на сайті SaveBusinessNow.

Довідкова інформація: «Мери за економічне зростання» (2021-2024) – це друга фаза проєкту, який був започаткований за фінансування Європейського Союзу у 2017 році для підтримки мерів та муніципалітетів у країнах Східного партнерства.

Ініціатива ґрунтується на тому принципі, що, працюючи у партнерстві з приватним сектором, державними структурами та громадянським суспільством, місцева влада може допомогти поліпшити місцеве бізнес-середовище та забезпечити умови для економічного зростання, яке спиратиметься на приватний сектор, і для створення робочих місць.

Останні новини
ua
05.02.2024
5 лютого Європейська комісія та Міжнародна фінансова корпорація (МФК), член групи Світового банку, підписали гарантійну угоду про підтримку інвестицій, які допоможуть забезпечити інклюзивне та стале відновлення України.
ua
02.02.2024
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надасть Сітібанку кредит на суму 100 млн доларів США у гривнях з метою збільшення доступності національної валюти для місцевих підприємств.
ua
26.01.2024
25 січня Європейський Союз та Група Світового банку спільно з Урядом України запустили Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся