Інтернаціоналізація та брак відповідних навичок є двома найбільшими проблемами для МСП в країнах Східного партнерства – про це йшлося на 17-му засіданні 2-ї Платформи з економічної конвергенції із стандартами політики ЄС, яке відбулося 18 травня 2017 року в Брюсселі.
Діяльність 2-ї Платформи спрямована на розвиток економічної інтеграції між країнами Східного партнерства та ЄС, а також на надання допомоги країнам Східного партнерства в досягненні відповідності стандартам ЄС з метою зміцнення свого виробничого потенціалу.
Проблеми на шляху розвитку МСП
17-те засідання 2-ї Платформи було відкрито ранковою сесією під головуванням Еріка Мамера, керівника Генерального директорату Європейської комісії з внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та МСП (DG GROWTH).
Пан Мамер оцінив досягнення країн Східного партнерства в економічній та регуляторній сфері та відзначив наявні проблеми, що потребують роботи:
- доступ до фінансових ресурсів;
- регуляторні та політичні реформи;
- низький рівень інновацій;
- відсутність належних навичок для розвитку МСП;
- інтернаціоналізація (або здатність вивести підприємство на нові закордонні ринки).
У зустрічі прийняли участь близько 70 представників 6 країн Східного партнерства (Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України), а також держав-членів ЄС (Ірландії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Франції та Чехії), представники підприємств, громадянського суспільства, міжнародних організацій, європейських установ та відомств.
Представник Організації економічного співробітництва та розвитку ознайомив учасників з останнім дослідженням впливу впровадження Акту з питань малого бізнесу на діяльність місцевих МСП в країнах Східного партнерства.
Проблема браку відповідних навичок
Денна сесія зосередилася на одній з головних проблем, визначених для країн Східного партнерства, а саме на проблемі браку навичок, необхідних для працевлаштування. Після вступних презентацій від Соні Перессіні (з Генерального директорату з питань зайнятості, соціальних справ та інтеграції) про Нову програму розвитку навичок в Європі та Ар'єна Воса (з Європейського фонду освіти) про відповідну ситуацію в країнах Східного партнерства денна сесія розділилася на дві частини: очікувані навички та навички, необхідні для підприємства та підприємництва, де учасники обговорювали ці питання в малих групах.
Під час обговорення навичок, необхідних для підприємства та підприємництва, представник з України окреслив обсяг необхідних навичок відповідно до нової української стратегії щодо МСП, а підприємець з Грузії, зайнятий у виробництві молодого вина, поділився своїм досвідом розвитку агробізнесу.