You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Вгору

Всі шість країн Східного партнерства, що представляють Євразію, є членами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), і тому брали участь в 3-му "Тижні Євразії" в ОЕСР, що проходив в Парижі з 22 по 24 листопада. Всі вони також є членами круглого столу ОЕСР з підвищення конкурентоспроможності країн Євразії, який також збирався протягом "Паризького тижня" та є барометром прогресу цих країн в сфері впровадження реформ для зміцнення економіки.

З 2000 по 2015 роки внутрішній валовий продукт (ВВП) на душу населення в країнах Євразії, до яких належать шість країн Східного партнерства по програмі "EU4Business", збільшився більш ніж удвічі, а щодо просування реформ, у багатьох країнах Євразії було відзначено значний прогрес в останньому звіті Світового банку "Ведення бізнесу". З цього позитивного моменту почав свою привітальну промову Генеральний секретар ОЕСР Анхель Гурріа на відкритті 3-го"Тижня Євразії" в Парижі 22 листопада.

"Цього року всі країни регіону впровадили регуляторні реформи в сфері підприємництва, а три увійшли до складу десятки країн, що продемонстрували найбільші досягнення", - зазначив пан Гурріа. "Крім того, незважаючи на їх значну різноманітність, країни Євразії виграють від важливих конкурентних переваг, зокрема близькості до основних ринків, майже загальної грамотності, і деякі з них - багатства природних ресурсів", - додав він.

Однак, залишається ще багато чого зробити для подолання "значних і повторюваних потрясінь", на які наражаються ці країни, а саме: зниження цін на біржові товари та сповільнення темпів розвитку в Росії та Китаї. "Потоки грошових переказів із-за кордону, які залишаються вкрай важливими для процвітання економік деяких країн Євразії, також різко скоротилися, і ми стали свідками девальвації валют, уповільнення об'єму інвестицій і падіння рівня споживання в багатьох країнах регіону".

За його словами, стикаючись з такими викликами, багато країн Євразії вимушені були подвоїти свої зусилля для продовження структурних реформ, а також втілення ефективної та інноваційної політики у ключових галузях свого розвитку.

Також він додав, що протягом останніх десятиліть регіон все більш інтегрувався до світової економіки, і цей "зв'язок" закладений у самій основі першочергових завдань реформ: "апаратний зв'язок" в сфері інфраструктури та "програмний зв'язок" в сфері політики вільної торгівлі і менш обтяжливих прикордонних формальностей. Як зазначив пан Гурріа, покращення конкурентоспроможності, реформи ринку праці та зелена економіка є саме тими галузями, що набувають більшої значущості з перебігом інтеграції регіону.

Круглий стіл з підвищення конкурентоспроможності був заснований в 2013 році як спільна платформа для членів ОЕСР та країн-партнерів Євразії з метою здійснення партнерських перевірок в рамках Програми з підвищення конкурентоспроможності країн Євразії .

Протягом цього "Тижня Євразії" в ОЕСР була черга Білорусі презентувати для "партнерської перевірки" свою поточну реформу щодо зміцнення спроможностей МСП завдяки стабільності ринку послуг в сфері розвитку підприємницької діяльності. Водночас, результати роботи Молдови над покращенням доступу МСП до фінансування та отримання послуг в сфері розвитку підприємницької діяльності були представлені для "моніторингу" експертами ОЕСР, який складається з повторної оцінки прогресу через три роки після початкової перевірки, а також з рекомендацій.

Останні новини
ua
30.09.2022
Ми запускаємо нову грантову програму! UNIC шукає вмотивований український бізнес, який готовий відкривати нові можливості для розвитку через вихід на міжнародні ринки або залучення іноземних інвестицій!
ua
29.08.2022
Програма розвитку ООН (ПРООН) за фінансової підтримки Європейського Союзу представила п’ять онлайн-курсів для представників мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП), які змушені були переміститися внаслідок війни.
ua
17.08.2022
ЄБРР підтримує український Банк Львів кредитом типу A/B на суму до €10 млн для подальшого кредитування МСП. Частка ЄБРР у кредиті - €4,25 млн; ще до €5,75 млн буде мобілізовано від B-кредиторів. Фінансування надається у рамках Програми забезпечення стійкості та джерел засобів для існування ЄБРР.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся