Відбудова України: ЄС та Міжнародна фінансова корпорація залучать понад 500 млн євро інвестицій приватного сектору

Україна
Відбудова України: ЄС та Міжнародна фінансова корпорація залучать понад 500 млн євро інвестицій приватного сектору

5 лютого Європейська комісія та Міжнародна фінансова корпорація (МФК), член групи Світового банку, підписали гарантійну угоду про підтримку інвестицій, які допоможуть забезпечити інклюзивне та стале відновлення України.

Відповідно до угоди Європейський Союз надасть МФК фінансові гарантії на суму до 90 млн євро для підтримки інвестицій в Україні в межах «Програми кращого майбутнього». Очікується, що мобілізовані інвестиції приватного сектору в межах програми досягнуть понад 500 млн євро в різних секторах, у тому числі в галузі критичної інфраструктури, виробництва товарів, сприяння декарбонізації та забезпечення засобів для існування.

Гарантії буде надано через Європейський фонд сталого розвитку плюс (EFSD+), що є частиною інвестиційної структури ЄС. Він підтримує державні та приватні інвестиції у країнах-партнерах по всьому світу, надаючи фінансові гарантії, змішане фінансування й технічну допомогу для сприяння інклюзивному економічному розвитку.

«Ця гарантія EFSD+ допоможе відновити інфраструктуру країни, підтримати її бізнес-сектор та посилити стійкість її економіки, підтверджуючи зобов’язання Європейського Союзу підтримувати Україну в цей час кризи», – зазначив єврокомісар із питань сусідства та розширення Олівер Варгеї. 

Загальна підтримка України та її народу з боку ЄС від початку російського вторгнення становить понад 88 млрд євро. Це включає внески інституцій та держав-членів ЄС на економічну, фінансову, військову й гуманітарну допомогу, а також розміщення українських біженців у державах-членах ЄС.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся