Українські інноватори отримають 500 тис. євро від ЄБРР та ЄС

Україна
Українські інноватори отримають 500 тис. євро від ЄБРР та ЄС

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз виплатять 10 українським компаніям гранти на загальну суму близько 500 тис. євро на розвиток і впровадження інноваційних та дружніх до клімату технологій.

Кожна з компаній отримає до 50 тис. євро на інноваційні рішення, спрямовані на скорочення викидів парникових газів, підвищення енергоефективності та боротьбу з кліматичними змінами. Нагороджені інновації включають засоби контролю для мінімізації втрат енергії та води, електромобілі для водіїв з обмеженими можливостями, «зелені» теплові насоси й багато іншого.

Гранти покриють до 75% витрат на «чисті» технології. Компанії зможуть використати ці кошти для фінансування розробки та впровадження «зелених» технологій на всіх етапах бізнес-циклу.

Це вже другий грантовий конкурс у рамках Програми кліматичних інноваційних ваучерів з початку повномасштабного російського вторгнення. ЄБРР та ЄС надали ваучери на загальну суму 1,1 млн євро з метою зменшення шкідливих впливів на довкілля та енергоспоживання в Україні.

Програма кліматичних інноваційних ваучерів реалізується в межах ініціативи ЄБРР «Центр фінансування і передачі технологій для боротьби з кліматичними змінами», яка підтримується ЄС через ініціативу EU4Climate. Українська громадська організація Greencubator успішно впроваджує програму з моменту її запуску у 2017 році.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся