EU4Business і GIZ підтримують компанію з виробництва робочої форми

Україна
EU4Business і GIZ підтримують компанію з виробництва робочої форми

Війна змусила львівську компанію з пошиття спецодягу змінити профіль. В цьому їй допоміг бізнес-кластер за підтримки Європейського Союзу в межах EU4Business.

Коли у Львові спрацьовують сирени повітряної тривоги, 40 працівників компанії-виробника одягу Segetex-UA залишають своє приладдя та спускаються до укриття. Там вони проводять по 2-3 години, перш ніж повернутися до роботи – виготовлення робочого одягу та ЗІЗ (засобів індивідуального захисту).

Segetex-UA – французька компанія, заснована в 2001 році. Компанія виробляє засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) – комбінезони й одяг для працівників лікарень, атомних станцій, медичних лабораторій, фарбувальних цехів. Материнська компанія Segetex-eif також виготовляє й реалізує нетканий одяг, зокрема ЗІЗ, аксесуари та серветки для працівників промисловості, засоби гігієни для перукарень і салонів краси.

У 2019 році компанія Segetex-UA пройшла реорганізацію, а вже за рік почалася пандемія COVID-19 – і компанія опинилася на передовій у боротьбі з пандемією. На підприємстві одразу зрозуміли, що потреба в захисному медодязі зростатиме, тому швидко збільшили виробництво і почали пропонувати розширений асортимент – від масок FFP2 до медичних костюмів і захисних наборів для відвідувачів.

Насправді пандемія «створила» непоганий потік замовлень для Segetex-UA, та все змінилося з початком повномасштабної війни Росії проти України 24 лютого 2022 року. Приголомшена початком воєнних дій, команда припинила роботу, проте лише на деякий час.

«Перші два тижні всі були налякані, була велика напруга», — розповідає директорка швейного виробництва Segetex-UA Оксана Гальо.

«Згодом ми вирішили, що виробництво потрібно продовжувати», — додає вона. Команда вже звикла до сирен повітряної тривоги у Львові та повернулася до роботи, каже Оксана.

«Ми пристосувалися до ситуації. Наразі для нас більш-менш безпечно – наскільки може бути безпечно під час війни».

Команда повернулася до роботи – пошиття робочого одягу, який потребує спеціального обладнання для міцного зшивання, яке б витримувало велике навантаження, розповідає пані Гальо.

«Ми могли використовувати 80% нашого обладнання, але потрібні були й інші машини, яких у нас не було, — каже Гальо. — Було б нелогічно купувати обладнання для епізодичних замовлень саме цупкого одягу. Для решти асортименту це обладнання би не використовувалося і просто простоювало».

Зважаючи, що більшість необхідного обладнання виготовляється в Китаї, компанії знадобилися б місяці, щоб запустити схожу лінію для пошиття міцного робочого одягу.

На щастя, компанія Segetex-UA є частиною Західноукраїнського кластеру індустрії моди – об’єднання компаній, підприємців та людей, які прагнуть розвивати галузь. За підтримки EU4Business кластер придбав два потужних спеціалізованих верстати для закріплення швів на одязі, стійкому до навантажень (робоча форма). Всі 28 компаній-учасників кластеру тепер можуть використовувати обладнання для свого виробництва.

Спільне використання спецобладнання виявилося ідеальним рішенням – учасники кластеру отримали змогу виконувати індивідуальні замовлення, не витрачаючи кошти на купівлю машин лише для власних потреб. Для Segetex-UA це відкрило нові можливості –  компанія створила окрему лінійку одягу, зокрема, жилети, футболки, сумки тощо.

Доступ до спеціалізованих машин — не єдина перевага, яку отримують учасники кластеру. Організації комунікують між собою, що особливо важливо зараз, коли всі замовлення потрібно виконувати дуже швидко, впевнена пані Гальо.

«Кластер знає, хто працює на повну потужність, а кому потрібні додаткові замовлення», — пояснює вона.

«Якщо комусь потрібно виконати замовлення – в першу чергу інформують кластер. Це полегшує пошук компанії-виконавця».

Західноукраїнський кластер індустрії моди утворився у 2018 році, а з 2021 року його підтримує програма «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку реалізує в Україні  Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансування Європейського Союзу і уряду Німеччини. Кластер об’єднує учасників, які будують інноваційні потужні бренди та з гордістю кажуть: «зроблено в Україні!»

Кластер також використовує отримані швейні машинки для проєкту «Кравецька майстерність». Він допомагає створити робочі місця для релокованих фахівців у галузі легкої промисловості.

Для компанії Segetex-UA зміни можуть бути далекосяжними. Компанія хоче продовжити виробництво нової лінії робочого одягу, але, сподівається, вже у мирний час.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся