You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Вгору

Війна змусила львівську компанію з пошиття спецодягу змінити профіль. В цьому їй допоміг бізнес-кластер за підтримки Європейського Союзу в межах EU4Business.

Коли у Львові спрацьовують сирени повітряної тривоги, 40 працівників компанії-виробника одягу Segetex-UA залишають своє приладдя та спускаються до укриття. Там вони проводять по 2-3 години, перш ніж повернутися до роботи – виготовлення військової форми в умовах повномасштабної війни Росії проти Україну.

Segetex-UA – французька компанія, заснована в 2001 році. Компанія виробляє засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) – комбінезони й одяг для працівників лікарень, атомних станцій, медичних лабораторій, фарбувальних цехів. Материнська компанія Segetex-eif також виготовляє й реалізує нетканий одяг, зокрема ЗІЗ, аксесуари та серветки для працівників промисловості, засоби гігієни для перукарень і салонів краси.

У 2019 році компанія Segetex-UA пройшла реорганізацію, а вже за рік почалася пандемія COVID-19 – і компанія опинилася на передовій у боротьбі з пандемією. На підприємстві одразу зрозуміли, що потреба в захисному медодязі зростатиме, тому швидко збільшили виробництво і почали пропонувати розширений асортимент – від масок FFP2 до медичних костюмів і захисних наборів для відвідувачів.

Насправді пандемія «створила» непоганий потік замовлень для Segetex-UA, та все змінилося з початком повномасштабної війни Росії проти України 24 лютого 2022 року. Приголомшена початком воєнних дій, команда припинила роботу, проте лише на деякий час.

«Перші два тижні всі були налякані, була велика напруга», — розповідає директорка швейного виробництва Segetex-UA Оксана Гальо.

«Згодом ми вирішили, що виробництво потрібно продовжувати», — додає вона. Команда вже звикла до сирен повітряної тривоги у Львові та повернулася до роботи, каже Оксана.

«Ми пристосувалися до ситуації. Наразі для нас більш-менш безпечно – наскільки може бути безпечно під час війни».

Коли команда повернулася до роботи, в країні зріс попит на військову форму. Пошиття такого одягу потребує спеціального обладнання для міцного зшивання, яке б витримувало велике навантаження, розповідає пані Гальо.

«Ми могли використовувати 80% нашого обладнання, але потрібні були й інші машини, яких у нас не було, — каже Гальо. — Було б нелогічно купувати обладнання для епізодичних замовлень. Якщо замовлення припиняться, обладнання просто простоювало би».

Зважаючи, що більшість необхідного обладнання виготовляється в Китаї, компанії знадобилися б місяці, щоб запустити лінію військового одягу.

На щастя, компанія Segetex-UA є частиною Західноукраїнського кластеру індустрії моди – об’єднання компаній, підприємців та людей, які прагнуть розвивати галузь. За підтримки EU4Business кластер придбав два потужних спеціалізованих верстати для закріплення швів на одязі, стійкому до навантажень (у тому числі військової форми). Всі 28 компаній-учасників кластеру тепер можуть використовувати обладнання для свого виробництва.

Спільне використання спецобладнання виявилося ідеальним рішенням – учасники кластеру отримали змогу виконувати індивідуальні замовлення, не витрачаючи кошти на купівлю машин лише для власних потреб. Для Segetex-UA це відкрило нові можливості –  компанія створила окрему лінійку військового одягу, зокрема, бронежилети, футболки, сумки тощо.

Доступ до спеціалізованих машин — не єдина перевага, яку отримують учасники кластеру. Організації комунікують між собою, що особливо важливо зараз, коли всі замовлення потрібно виконувати дуже швидко, впевнена пані Гальо.

«Кластер знає, хто працює на повну потужність, а кому потрібні додаткові замовлення», — пояснює вона.

«Якщо комусь потрібно виконати замовлення – в першу чергу інформують кластер. Це полегшує пошук компанії-виконавця».

Західноукраїнський кластер індустрії моди створено в межах програми «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку реалізує в Україні GIZ Ukraine за підтримки Європейського Союзу і уряду Німеччини. Кластер об’єднує учасників, які будують інноваційні потужні бренди та з гордістю кажуть: «зроблено в Україні!»

Для компанії Segetex-UA зміни можуть бути далекосяжними. Компанія хоче продовжити виробництво нової лінії військового одягу, але, сподівається, вже у мирний час.

Нещодавні історії
ua
30.09.2022
Весілля – день, важливий для багатьох жінок, і в цей день хочеться виглядати дійсно по особливому. Має значення кожна деталь образу: зачіска, макіяж, прикраси… Та найголовніше – сукня. Вона має бути гарною, зручною, пасувати конкретній дівчині та бути витриманою в загальній стилістиці весілля.
ua
23.09.2022
Ініціатива EU4Business допомагає Україні спростити бізнес-процеси. Україна рішуче налаштована допомогати підприємцям, готовим відновити бізнес або навіть відкрити нову компанію, тому що країні потрібна сильна економіка, аби перемогти у війні з Росією.
ua
06.09.2022
Проєкт EU-FINREG в межах ініціативи EU4Business допомагає створити безпечне середовище для небанківських фінансових послуг в Україні. Щойно ви перемикаєтеся з безпечного банківського сектору на ринок небанківських фінансових послуг – на вас чекає чимало підводних каменів.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся