Підприємиця з Луганщини продовжує розвивати свій бізнес в умовах війни

Україна
Підприємиця з Луганщини продовжує розвивати свій бізнес в умовах війни

У лютому 2022 року Євгенія Абдула з чоловіком були в Києві, куди приїхали на виставку дитячих товарів. 24 лютого вони прокинулися від звуку сирен і відразу зрозуміли: почалася війна. Подружжя поспіхом повернулося потягом до Рубіжного Луганської області, де на них чекала семирічна дитина, і разом рушили до Чернівецької області на заході України.

Вони перевезли з собою дещо важливе – свій бізнес.

За шість років до війни, одного холодного зимового дня, Євгенія Абдула шила покривало на диван. В неї залишився шматок тканини, яким могла погратися її на той час 7-місячна дитина. Тоді вона прийняла рішення, яке круто змінило її життя – Євгенія вирішила зробити дитячу підвісну гойдалку.

Керуючись інструкцією в інтернеті, вона купила тримач для лопати, розпиляла, зробила отвори, знайшла міцну мотузку і повісила готову гойдалку в дверному отворі. Потім посадила на неї дитину, сфотографувала та виклала фото в соцмережах – вказала, що знайшла спосіб розважити дитину вдома.

Те, що було далі, стало несподіванкою для Євгенії. Її закидали питаннями, де можна купити таку гойдалку.

«Я одразу відповіла, що я їх продаю. Мені не складно було зробити таку саму гойдалку. Все це було дуже на часі, бо попередній бізнес – продаж трикотажних виробів ручної роботи – потроху згасав. Виготовлення гойдалок стало ковтком свіжого повітря. Я люблю продавати те, що створюю сама, і відповідати за якість і своєчасну доставку клієнтам», — розповідає Євгенія.

Вона назвала компанію Infancy (укр. – дитинство) і почала шукати якісні тканини. Євгенія знала, як вести бізнес, бо багато років працювала в онлайн-продажах. Спочатку перепродавала косметику, взуття й сумки, потім трикотажні речі ручної роботи. Але в 2016 році речі почали виходити з моди, і продажі Євгенії падали. Тоді ж у неї виникла ідея зробити гойдалку для своєї дитини.

Як з'ясувалося пізніше, такі гойдалки були в Україні новинкою і стали особливо популярними серед батьків з маленькими дітьми. Євгенія виготовляє гойдалки для дітей від 7 місяців до 5 років, використовує міцні мотузки, фарби на водній основі та натуральні тканини. Гойдалки легко збираються та розбираються, якщо необхідно, можуть використовуватися в різних приміщеннях, гарно підходять для будь-якого екстер’єру та інтер’єру. Гойдалки можна підвісити як вдома, так і надворі, або взяти з собою куди-завгодно. Такі властивості в поєднанні з безпечними, зручними та цікавими елементами дизайну роблять гойдалки Infancy ідеальною розвагою для дітей різного віку.

Кілька місяців потому, як Євгенія опублікувала фотографію у своїх соціальних мережах, продажі почали зростати, і в компанії з’явилися клієнти з усього світу. Зростання продажів означало вищі вимоги, адже компанії потрібно було працювати швидше, ніж раніше, і вчасно виконувати поставки. Євгенія почала шукати рішення.

Підтримку в цій справі надали ЄС разом з ПРООН. Євгенія отримала грант у розмірі 153 500 грн (близько 5 000 євро) від спільної програми ЄС та ПРООН «Підтримка ЄС сходу України – відновлення, зміцнення миру та врядування» під егідою EU4Business, а також взяла участь у виставці East Expo у 2021 році за підтримки ЄС.

«На кошти гранту ми придбали нове обладнання, яке працює набагато швидше і якісніше, — розповідає Євгенія. – Великі сучасні верстати спонукали мене перенести виробництво зі своєї квартири».

У новому приміщенні також зробили фотостудію, де батьки фотографувалися з дітьми та допомагали рекламувати гойдалки.

Завдяки швидшому виробництву та потужній онлайн-рекламі про компанію Infancy дізналися клієнти далеко за межами України. Гойдалки відправляли до Італії, Великої Британії, Австралії, Африки, Латвії, Литви, Німеччини та навіть США.

Та все змінилося.

Наразі в компанії мало замовлень з-за кордону – клієнти бояться, що замовлення не дійде зі зрозумілих причин. У лютому 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Євгенія Абдула не мала іншого вибору, як переїхати на захід країни та перевезти свій бізнес, залишивши своїх близьких.

«Я дуже хочу додому», — каже вона: її мати та брат досі в Рубіжному, окупованому росіянами.

Євгенія продовжує працювати в умовах війни, прагне розширити виробництво та створити більше робочих місць – те, чого сьогодні потребує країна. Вона хоче вести бізнес в Україні – рішення в майбутньому не зміниться, впевнена пані Абдула.

«Мені дуже подобається робити бізнес в Україні. Я знаю, як тут все влаштовано. Можливо, треба народитися в Україні, щоб розуміти всю цю систему».

«Я ризикнула й почала все спочатку з невеликими інвестиціями. У моєму випадку велику роль зіграло бажання працювати в Україні», — каже Євгенія. Розвивати свій бізнес в Україні можливо навіть за невеликих бюджетів, впевнена вона.

Незважаючи на війну, такі підприємці, як Євгенія Абдула, прагнуть працювати в Україні. Ця тенденція точно збережеться й після перемоги України.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся