You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Вгору

Ініціатива EU4Business допомагає Україні спростити бізнес-процеси

Україна рішуче налаштована допомогати підприємцям, готовим відновити бізнес або навіть відкрити нову компанію, тому що країні потрібна сильна економіка, аби перемогти у війні з Росією. Деякі підприємці хочуть піти ще далі –  поєднати свої особисті бізнес-інтереси з наявними потребами України, а саме – самозахисті та володіння зброєю.

Один із варіантів – відкрити стрільбище з нуля.

Щоб допомогти підприємцям розпочати свій бізнес в умовах війни, за підтримки EU4Business Офіс ефективного регулювання (BRDO) опублікував детальну інструкцію на інфосервісі #StartBusinessChallenge. Державна інформаційна служба надає покрокові пояснення як отримати дозвіл на реєстрацію різних видів бізнесу в Україні, в тому числі стрільбища.

Для відкриття цього бізнесу знадобиться приблизно 600 тис. грн. Потрібно знайти земельну ділянку, збудувати необхідні об’єкти, забезпечити норми безпеки. Також необхідна збройова кімната та адміністративна зона. Бізнес полягає у наданні таких послуг: проведення уроків зі стрільби або прокат зброї.

«Ваші потенційні клієнти — мисливці, охоронні компанії, військові, поліція, а в умовах війни — ледь не кожен другий громадянин нашої країни», — йдеться на сайті BRDO.

Інструкція з відкриття стрільбища – це лише один із прикладів заходів, організованих проєктом, що фінансується Європейським Союзом, які допомагають підприємствам під час війни.

Європейський Союз підтримує BRDO в рамках проєкту «FORBIZ – створення кращого бізнес-середовища» та ініціативи EU4Business. Мета – спростити процес ведення бізнесу та забезпечити ефективне державне регулювання в ключових галузях економіки. Орієнтуючись на покращення бізнес-середовища, проєкт підтримує програму реформ в Україні та її економічне відновлення.

Електронне декларування – ще одна ініціатива, розроблена командою BRDO спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством економіки України. Це нова державна послуга, яка має на меті спростити ведення бізнесу в Україні, зокрема, скасувати подання дозвільних документів під час воєнного стану. Тепер, в умовах війни, власники бізнесу можуть подати тільки онлайн декларацію про провадження господарської діяльності, і на це їм знадобиться всього три хвилини. Для цього команда експертів розробила пакет законодавчих актів, зокрема Постанову № 314 щодо провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану, а також зміни до Постанови. Проведення деяких видів діяльності, в тому числі в атомній енергетиці та виробництві зброї, все ще потребує отримання дозвільних документів.

«Вказані зміни спрощують організаційну структуру подання таких декларацій, які повинні подаватися безпосередньо до відповідних органів ліцензування, дозвільних органів і суб’єктів, які надають (електронні) публічні послуги», – прокоментував матеріал на сайті BRDO Олексій Дорогань, генеральний директор Офісу ефективного регулювання.

Експерти BRDO також брали участь у розробці проєкту закону №7289, прийнятого у квітні, який лібералізує використання землі під час воєнного стану. Закон покликаний спростити надання в користування земельних ділянок для потреб національної економіки, агросектору та громадян України на час воєнного стану. У мирний час прийняття рішення щодо врегулювання земельних відносин могло тривати місяцями. Крім того, через повномасштабне вторгнення Росії в Україну призупинили роботу Державний земельний кадастр і Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до законопроєкту територіальні громади сіл, селищ і міст можуть передавати в оренду земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що вважаються комунальною власністю територіальних громад, без державної реєстрації права комунальної власності на такі землі. Це означає, що підприємцям, які переїхали з певних територій і перенесли своє виробництво, можуть отримувати в оренду земельні ділянки державної чи комунальної власності. Оператори об’єктів технічної інфраструктури також матимуть вільний доступ до земельних ділянок усіх форм власності, на яких розташовані об’єкти таких операторів.

У рамках проекту, що фінансується ЄС, команда BRDO також підготувала детальну інфографіку для людей, які здійснюють перевезення через кордон гуманітарної допомоги, медичних товарів та речей для Збройних Сил України.

Нещодавні історії
ua
18.03.2024
Завдяки програмі Erasmus for Young Entrepreneurs Наталя Дейнеко з Запоріжжя змогла почати життя спочатку – далеко від гучних сирен та вибухів. Мати-одиначка швидко адаптувалася до нового середовища та створила власний бізнес у Литві. Зараз вона власниця студії манікюру у литовському місті Каунас.
ua
09.02.2024
Оксана Бас – без перебільшення амбасадор зеленого туризму на Вінниччині. Завдяки її енергії колись маловідома в Україні галузь рекреаційного бізнесу перетворилася на вітрину культурної спадщини країни, що до початку повномасштабної війни залучала десятки тисяч туристів до українського села.
ua
26.01.2024
Влітку 2023 року у Мистецькому Арсеналі відбулася вкрай важлива для України подія. За підтримки ЄС та Програми розвитку ООН в Україні пройшла виставка "Схід-Експо 2023", на якій бізнес, який був релокований або попри війну продовжує працювати у зонах надзвичайної небезпеки у безпосередній близькості до фронту.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся