You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Вгору

ПВЗВТ пропонує нові можливості для бізнесу в усіх трьох країнах.

Перспектива вільної торгівлі з Європейським Союзом пропонує багато нових можливостей для компаній у ГрузіїМолдові та Україні.

ЄБРР та ЄС надають підтримку компаніям, щоб вони могли максимально скористатися перевагами необмеженого доступу до найбільших світових ринків: вони допомагають підприємствам вдосконалити виробництво та процеси, адаптуватися до стандартів ЄС та стати більш конкурентоспроможними на нових експортних ринках.

Три країни підписали Угоди про асоціацію з ЄС, які передбачають створення Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) між кожною країною та ЄС.

Це має надати компаніям та економіці, від фермерських господарств до сектора ІТ, необхідного стимулу. ЄБРР забезпечує фінансування малих та середніх підприємств у всіх трьох країнах за підтримки ЄС за допомогою моделі розподілення ризиків.

"ПВЗВТ створює унікальні можливості для малих та середніх підприємств в Україні, Грузії та Молдові для експортування до ЄС та відкриває стабільний та преференційний доступ до найбільшого ринку в світі", - зазначив Йоганнес Ган, європейський комісар з питань сусідства та переговорів щодо розширення ЄС.

"У той же час нові засади вимагають від компаній здійснювати необхідні інвестиції та створювати відповідні умови з метою відповідання високим технічним стандартам та розвитку нових ділових відносин". 

"Ці інвестиції змінюють правила гри в галузі для місцевих компаній в трьох країнах", - додав Алан Пійю, віце-президент ЄБРР з питань політики та партнерства.

"Вони приносять довгострокові переваги компаніям і, в більш широкому плані, економіці - сучасні процеси виробництва, вдосконалені послуги та конкурентоспроможні компанії. ЄБРР підтримує ці важливі кроки на шляху до економічної інтеграції".

Сприяння торгівлі з ЄС: Україна, Грузія та Молдова

"Сільськогосподарське виробництво відіграє важливу роль в економіці України", - пояснив Кейс Хусінга, директор компанії "Кищенці". "Для нас значна частка нашого доходу надходить від експортних продажів. Вільний доступ до ринку ЄС пропонує велику перспективу для продовження розвитку нашого бізнесу".

Основною діяльністю компанії "Кищенці" є вирощування зернових та олійних культур, а також овочів, які вона продає міжнародним трейдерам.

В аграрному секторі існує напружена конкуренція", - додав пан Хусінга. "Ми повинні використовувати інноваційні фермерські технології для отримання найкращих результатів та забезпечення стабільної діяльності на майбутні сезони збирання врожаю".

Одним з таких методів є точне землеробство, яке передбачає взяття проб ґрунту, а також інші технології, які допомагають фермерам врегульовувати варіювання між або всередині полів та досягати найліпших результатів, водночас зберігаючи цінні ресурси.

Крім того, контрольований рух при вирощуванні зменшує ризик пошкодження ґрунту шляхом запобігання багаторазовому проходженню важкої техніки.

ЄБРР надав компанії "Кищенці" кредит в розмірі 5 млн доларів США (близько 4,5 млн євро в еквіваленті), щоб допомогти компанії закупити сучасне обладнання, таке як культиватори та нові зернозбиральні комбайни.

Компанія експортує велику частку своєї продукції за межі України, збільшуючи обсяги продажу до ЄС. Компанія має великий потенціал для розвитку. Її діяльність підтримується з боку ЄС шляхом надання гарантій розподілу ризиків на основі правила першого збитку в рамках ініціативи "EU4Business".

Це має величезний вплив на місцеву економіку, оскільки сприяє створенню нових робочих місць. "Кищенці" - це єдине джерело істотного доходу для місцевих жінок у селищі Маньківського району, майже половина співробітників компанії є жінками. Для цього є вагома підстава: компанія реалізує різноманітні заходи з підтримки шкіл та дитячих садків, які надають догляд за дітьми своїх співробітників.

За підтримки ЄБРР та ЄС місцева телекомпанія "Stereo Plus Ltd", яка розташована приблизно за 1 300 км на південний захід від столиці Грузії Тбілісі, стала ще одним прикладом того, як компанія - і населення країни в цілому - можуть виграти від співпраці двох організацій для стимулювання економічного розвитку.

Компанія "Stereo+" отримала кредит від ЄБРР, який сприяв переходу від аналогового до цифрового мовлення в Грузії. ЄС підтримав цю діяльність також через механізм розподілу ризиків.

Перехід на цифрове мовлення грає важливу роль у модернізації інформаційних технологій та комунікаційного сектора, що допоможе Грузії відповідати стандартам ЄС.

Це сприяє відкриттю нових ринкових можливостей, оскільки перехід до цифрового мовлення збільшує кількість вільних частот. Вільні частоти можуть бути перерозподілені серед інших користувачів, що передбачає додаткові комунікаційні послуги, так звані "цифрові дивіденди" і призводить до більш конкурентного ринку.

"Ми б не змогли взяти участь у проекті переходу на цифрове мовлення без кредиту ЄБРР", - сказав професор Давід Зілпіміані, засновник "Stereo Plus". "Багатьом компаніям важко знайти доступ до фінансування для подальшого розширення своєї діяльності, особливо в комунікаційному секторі".

Інноваційні послуги є необхідними для компаній, щоб стати більш конкурентоспроможними, задовольняти свої торговельні амбіції та стимулювати економічний розвиток.

У Молдові лізингові послуги все ще знаходяться на стадії розвитку, але пропонують практичні фінансові рішення для зростаючої кількості компаній.

ЄБРР та ЄС допомагають малим підприємствам збільшити експортні шанси шляхом підтримки компанії "Total Leasing & Finance". Щоб допомогти компанії розширити свій портфель для малих та середніх підприємств, ЄБРР за підтримки ЄС забезпечив ризикову участь у кредиті, наданому місцевим банком-партнером "Mobiasbanca", щоб компанія мала можливість отримати більший кредит та інвестувати протягом більш тривалого терміну в промислову та сільськогосподарську техніку.

Це, у свою чергу, зробило бізнес-клієнтів компанії більш конкурентоспроможними в місцевій економіці та на експортних ринках.

Більшість клієнтів не змогли би придбати необхідне обладнання окрім, як у лізинг. Багато компаній є малими виробниками, отже нове обладнання допомагає їм у виробництві продукції високої якості, яку вони потім можуть експортувати до ФранціїНімеччини та інших країн.

Підтримка ЄБРР та "EU4Business"

Ці проекти є частиною різноманітних заходів з підтримки приватного сектора для максимального використання можливостей, які пропонує зона вільної торгівлі з ЄС. Вони передбачають: забезпечення місцевих підприємців необхідними ноу-хау для розвитку бізнесу, тренінги для місцевих банків-партнерів та поліпшення бізнес-середовища через політичний діалог з відповідними державними органами.

Крім того, в травні 2016 року ЄБРР почав виділення 380 млн євро у вигляді кредитів та торговельних гарантій місцевим банкам-партнерам та іншим фінансовим установам для подальшого кредитування компаній, а ЄС виділяє 19 млн євро на технічну допомогу, інвестиційні пільги та розподілення ризиків.

Фонди ЄС є частиною ініціативи "EU4Business", яка забезпечує комплексний пакет підтримки для залучення нових інвестицій та поліпшення якості послуг та продуктів на користь усіх громадян та споживачів у всіх країнах Східного партнерства.

ЄБРР, завдяки місцевій присутності та 25-річному досвіду роботи у сфері розвитку приватного сектора у трьох країнах, має рішучий намір успішно просувати цей проект. Банк є найбільшим інституційним інвестором в трьох країнах - він інвестував 2,7 млрд євро в Грузію, 1,1 млрд євро в Молдову та  11,7 млрд євро в Україну.

Нещодавні історії
ua
18.03.2024
Завдяки програмі Erasmus for Young Entrepreneurs Наталя Дейнеко з Запоріжжя змогла почати життя спочатку – далеко від гучних сирен та вибухів. Мати-одиначка швидко адаптувалася до нового середовища та створила власний бізнес у Литві. Зараз вона власниця студії манікюру у литовському місті Каунас.
ua
09.02.2024
Оксана Бас – без перебільшення амбасадор зеленого туризму на Вінниччині. Завдяки її енергії колись маловідома в Україні галузь рекреаційного бізнесу перетворилася на вітрину культурної спадщини країни, що до початку повномасштабної війни залучала десятки тисяч туристів до українського села.
ua
26.01.2024
Влітку 2023 року у Мистецькому Арсеналі відбулася вкрай важлива для України подія. За підтримки ЄС та Програми розвитку ООН в Україні пройшла виставка "Схід-Експо 2023", на якій бізнес, який був релокований або попри війну продовжує працювати у зонах надзвичайної небезпеки у безпосередній близькості до фронту.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся