EU4Business та GIZ допомагають Львову стати медичною столицею України

Україна
EU4Business та GIZ допомагають Львову стати медичною столицею України

Життя без ліків і хвороб. З цією візією Олеся Халецька заснувала власну компанію у 23 роки – без особливого капіталу й досвіду. Спочатку в компанії працювали лише Олеся та її чоловік Валентин Халецький. За роки наполегливої праці вони створили цілу мережу медичних центрів та дієву систему підтримки для своїх клієнтів.

Сьогодні компанія Олесі Халецької ТОВ «Інсурія» виготовляє та реалізує портативні безконтактні апарати для лікування, оздоровлення та профілактики хвороб. Компанія спеціалізується на різноманітних методах лікування, зокрема світловій, лазерній та квантовій терапії. Одним із пристроїв під брендом Smarti System є апарат Short Wellness, що містить 120 антипаразитарних і терапевтичних програм. Прилад допомагає попередити деякі поширені захворювання, і його можна використовувати в домашніх умовах. По суті це портативний генератор електромагнітних хвиль, який здійснює протипаразитарну та відновну терапію з використанням резонансних частот за методами Райфа, Кларка, Фолля, Шмідта, Морреля та інших.

ТОВ «Інсурія» має 24 партнерські центри по всій країні та два офіси у Львові. Понад 30% продукції йде на експорт.

На момент початку війни Росії проти України компанія вже починала виходити на зовнішні ринки, проводити переговори з британськими та індійськими партнерами, які мали купувати їхню продукцію.

«Перші два-три місяці війни було дуже важко, все просто зупинилося, – розповідає  пані Халецька. Нам довелося багато працювати, щоб переконати партнерів, що купувати нашу продукцію у воєнний час безпечно».

«Війна відкинула нас на кілька кроків назад, що стало великим викликом для компанії».

Щоб підтримати український ринок під час війни, компанія почала випускати дешевші моделі своєї лінійки. Але життя повільно повертається до звичного стану, повертаються клієнти, і компанія знову рухається вперед. Проте мине ще багато часу, перш ніж ТОВ «Інсурія» повернеться до того рівня, на якому була до пандемії COVID-19 та війни.

Об’єднання в кластери

У ці важкі часи пані Халецьку підтримав Львівський медичний кластер, який об’єднав понад 40 медичних організацій Львова з амбітною метою – зробити місто медичною столицею України.

Ідея створення кластеру зародилася на заході «Тенденції ринку медичної промисловості», що проходив у межах ініціативи COVID-19 Бізнес-клініки. Клініки запустили у межах програми «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що фінансує Європейський Союз та уряд Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма створює кращі умови для малих і середніх українських підприємств, підтримує інновації та стимулює експорт.

Львівський медичний кластер доводить, як спільнота професіоналів-однодумців може працювати разом задля спільного блага. З моменту свого створення кластер розробив кодекс етики та корпоративної культури для медичних підприємств Львова; започаткував регулярні освітні та мережеві заходи (семінари, ділові візити та майстер-класи); створював бізнес-можливості для розвитку медичного туризму; запровадив медичну бізнес-школу та надавав бізнес-консультації.

Члени кластеру брали участь у багатьох проєктах, тренінгах і заходах, але це було до війни. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну кластер був змушений припинити роботу, як і деякі з його компаній-учасниць.

Рухаємося вперед

Наталія Касаткіна, власниця медичного центру «Норімед Плюс» та очільниця кластеру, була однією з тих, чия компанія постраждала.

«Моя компанія, що спеціалізується на неврологічній реабілітації, також закрилася з початком війни, — розповідає пані Касаткіна.  Я працювала волонтеркою, при цьому мені докучав біль в спині. Це змусило мене замислитися: «куди звертатися таким людям, якщо все зачинено?».

Пані Касаткіна, пані Халецька та інші учасники кластеру вперше зібралися через три місяці після початку війни, сподіваючись, що зможуть продовжити працювати та допомагати людям.

 «Ми були налякані, не знали як бути далі, – каже пані Касаткіна. – І тому ми почали ділитися досвідом та інформацією в межах кластеру».

Невдовзі її компанія знову відкрилася.

Пані Халецька з теплотою згадує ту першу зустріч учасників кластера після початку війни:

«Це була дуже тепла та емоційна зустріч, тому що ми всі так хотіли побачити одне одного, – каже вона. – Виявилося, що всі продовжують свою справу, всі мають плани, як рухатися далі, і бачать своє майбутнє в Україні».

Лише декілька власників закрили свій медичний бізнес, незважаючи на те, що багато їхніх співробітників звільнилися та виїхали з країни.

Наразі кластер має величезний потенціал для розвитку, оскільки через війну багато підприємств, у тому числі й медичні, переїхали до Львова з інших регіонів України. Зараз вони підтримують один одного та готуються до відновлення нормальної роботи.

Компанія «Інсурія» має амбітні плани: її засновники хочуть вийти на міжнародні ринки  – не лише в Європейському Союзі, а й далеко за його межами.

«Ми бачимо величезні можливості в Азії, оскільки у нас уже є багато партнерів у Південній Кореї», – каже пані Халецька.

«У Сполучених Штатах також є зацікавлені партнери, які хочуть показати, що наші технологічні розробки є цінними та можуть допомогти людям».

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся