Зелена енергія для українського бізнесу

Україна
Зелена енергія для українського бізнесу

Пом’якшення наслідків зміни клімату та стале економічне зростання через інвестиції у заходи, що зменшують енергоспоживання, використання ресурсів і викиди CO2 – головні на глобальному порядку денному. Green for Growth Fund (GGF) в межах ініціативи EU4Business є інвестиційним фондом, що залучає ризиковий капітал від державних установ та приватний капітал, аби збільшити обсяги інвестицій у регіон Східного партнерства. Його мета – сприяти ефективному використанню ресурсів, створенню відновлюваних джерел енергії та зелених екосистем.

Одним із цільових ринків є Україна. Щоб зробити українську економіку більш стійкою та конкурентоздатною, аграрний сектор потребує інвестицій. Велику роль в ефективності агробізнесу відіграє техніка – використовуючи енергоефективне обладнання, фермери можуть скоротити витрати та отримати кращі результати Саме в цьому допомагає Глобальний фонд зелених грантів (GGF).

Сонячний успіх в українському селі Плисків

Село Плисків в Україні. В'ячеслав Чикан оглядає сонячну електростанцію. Фотоелектричні панелі сонячної електростанції потужністю 7 МВт переливаються блакитними й сріблястими відтінками. Електростанція побудованої на кошти кредиту, що надав фонд Green for Growth (GGF) через банк-партнера «ПроКредит Банк».

«Це майбутнє енергетики в Україні», – впевнений Чикан, фінансовий директор станції. Виробництво сонячної енергії в Україні має значний невикористаний потенціал як рішення для відновлюваної енергетики, вважає він: «Я впевнений, що одного дня ми зможемо замінити невідновлювані джерела, такі як газ і вугілля, сталими джерелами, такими як сонце та вітер».

Україна поставила собі за мету до 2035 року збільшити частку відновлюваної енергії в загальному обсязі постачання до 25%. Глобальний фонд зелених грантів (GGF) допомагає Україні досягнути цю мету. Зокрема, інвестує в проєкти відновлюваної енергетики, надає кошти на впровадження схожих проєктів через місцеві партнерські фінансові установи.

Плисківська сонячна електростанція не лише допомагає країні досягти цілей із забезпечення чистої енергії – вона має переваги й для місцевих громад, бо створює нові робочі місця. Зважаючи на всі переваги сонячної енергії, в плані – створення нових екологічно безпечних електростанцій.

Посів насіння екологічно безпечної енергії

ТОВ «Корсойл Агро», Україна. Гучний гул тракторів наповнює повітря, коли Віктор Корнійчук, власник компанії «Корсойл Агро», оглядає свою техніку. Талановитий землероб, пан Корнійчук в захваті від різноманіття культур, які вирощує його господарство протягом останніх десяти років з моменту заснування компанії. Компанія Корнійчука, де наразі працює 31 співробітник – важливий місцевий роботодавець і частина успішного агросектору країни.

Багатий, родючий український ґрунт, що займає 70% території країни, дає розмаїті врожаї. Сільське господарство становить значну частину сектору економіки – 12% ВВП країни. Фактично Україна є одним із провідних виробників зерна в Європі.

Щоб зробити українську економіку більш сталою та конкурентоздатною, аграрний сектор потребує інвестицій, аби не відставати від сучасних стандартів. Велику роль у ефективності агробізнесу відіграє техніка. Використовуючи енергоефективне обладнання, фермери можуть скоротити свої витрати та отримати кращі результати. Саме в цьому допомагає Глобальний фонд зелених грантів (GGF).

GGF співпрацює з лізинговими компаніями, зокрема «OTP Лізинг», щоб допомогти фермерам і агрокомпаніям, таким як «Корсойл Агро», оновити обладнання, зменшити споживання палива та стати більш енергоефективними.

 «З новим обладнанням ми вийшли на новий рівень продуктивності. Тепер ми їздимо по полю втричі менше, тобто використовуємо техніку втричі менше. Нам не потрібно часто використовувати техніку, тож скоротилося споживання дизеля та зменшилося навантаження на землю», – розповідає пан Корнійчук. – «Це покращує якість ґрунту на полях».

«Ми бачимо, як зросли в економічному плані. Завдяки новій техніці продуктивність по деяких сортах зерна зросла вдвічі, а то й утричі», – зауважує пан Корнійчук. З подвійним урожаєм, отриманим вдвічі швидше, стає очевидним, що бізнес Корнійчука процвітає завдяки енергоефективній техніці для збирання зерна, придбану з допомогою GGF.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся