Job shadowing в дії: як український та іспанський кластери досвідом обмінювалися

Україна
Job shadowing в дії: як український та іспанський кластери досвідом обмінювалися

Віталій Мережко, заступник директора Міжнародного сільськогосподарського кластеру «Дністер» (м. Вінниця, Україна), пройшов 2-тижневий job shadowing – навчання через спостереження роботи – в агрокластері FEMAC (м.Льєйда, Іспанія) в межах програми EU4Business.

Українські підприємці спостерігали за роботою іспанських колег, слухали тренінги з менеджменту, шукали нові партнерства для спільних проєктів.

Український та іспанський кластери розповіли одне одному про свої структури, завдання та цілі, обмінялися інформацією щодо практик управління кластерами, трендів у сільському господарстві та можливостей для спільної роботи. Провели серію двосторонніх зустрічей з керівництвом іспанського кластеру та його членами, встановили  ділові контакти.

«У країнах ЄС є національні та регіональні програми з розвитку галузевих кластерів, щоб допомогти підприємствам-членам швидше розвиватися. Ми хотіли побачити зсередини роботу іспанського агрокластеру FEMAC, щоб перейняти досвід для України», – пояснює Віталій Мережко.

FEMAC працює з 1998 року, об’єднує понад 70 малих і середніх підприємств, наукових центрів та інститутів. Для них FEMAC розробляє плани розвитку й відстоює інтереси перед органами влади.

«Сильне враження справила організація бізнес-процесів FEMAC. До того ж, офіс кластеру знаходиться у технологічному парку, де є багато інших підприємств і організацій. Це дає нові інсайти для роботи та бізнес-контакти», – ділиться враженнями Віталій Мережко.

В технологічному парку розташований агро-харчовий дослідницько-технологічний інститут IRTA. Його потужності поділені на сектори: герметичні приміщення з регуляцією тиску та температури від надто низької до надто високої (для культивації гібридів культур), молекулярна лабораторія (для дослідження складу харчової продукції), Виробник може надіслати свою продукцію в лабораторію, щоб офіційно підтвердити якість та отримати відповідний сертифікат. Також у парку є окрема промислово-технічна лабораторія з обладнанням для тестування на міцність й ремонту деталей для сільськогосподарської техніки зі скла, металу, пластику та інших матеріалів.

Агрокластер «Дністер» організував зустріч іспанської сторони з розробником формули українських органо-мінеральних добрив «ДоброДій», де обговорили можливості для спільної роботи.

«Після навчальної поїздки я переглянув підходи до управління кластером. Сила іспанського кластера в тому, що учасники дійсно об’єднуються задля інновацій та посилення один одного. Я вже бачу, як ми в Україні будуватимемо структуру нашого агрокластера «Дністер» та які цілі ставитимемо. Нам однозначно потрібно рухатися цифрувізуватися та виходити назовні. Нашим виробниками і сервісним компаніям потрібно орієнтуватися на Європейський Союз, знаходити партнерів, реалізовувати міжнародні проєкти», – підсумував Віталій Мережко.

Довідкова інформація:

Навчання через спостереження роботи (job shadowing) з 04 по 15 вересня 2023 року  для Міжнародного сільськогосподарського кластеру «Дністер» відбулося за підтримки програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за співфінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини. Виконавець програми – німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua

Зміст публікації є виключною відповідальністю GIZ і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу та уряду Німеччини.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся