Ремонт, що рятує життя: EU4Business допоміг відновити роботу діагностичного центру для онкохворих

Україна
Ремонт, що рятує життя: EU4Business допоміг відновити роботу діагностичного центру для онкохворих

Велика війна в Україні принесла чимало горя та спричинила багатомільярдні збитки. Але не завжди збитки, які несуть підприємці, пов’язані з руйнуваннями внаслідок ракетних обстрілів та окупації. Шкода від війни не має меж. Іноді вона проявляється у зовсім нетривіальний спосіб, хоча потребує не менше допомоги.

Якість понад усе

Олександр Сироткін – засновник та директор Центру комп’ютерної томографії «Преміум» в Запоріжжі, давно мріяв про власну справу. 2017 року, об’єднавшись з кількома друзями лікарями-радіологами, він наважився заснувати компанію та почати надавати діагностичні послуги магнітно-резонансної томографії у власній клініці.

«Підібрали приміщення, уклали контракт на поставку апарату МРТ Phillips Achieva 3Т, навіть запустили сайт медичного центру. Але, на щастя, стикнулися з проблемою – в Запоріжжі бракувало кваліфікованого персоналу», – пригадує засновник Центру.

Спілкування з колегами та конкурентами під час пошуку персоналу зрештою привели його до невтішного висновку: обраний для старту бізнесу апарат за якістю не може конкурувати з менш потужними, але сучаснішими установками. Тож від початкової ідеї довелося відмовитися.

«Натомість знайшли нішу, яка справді потребувала нашої уваги. Об’єднавши зусилля, ми вирішили відкрити на базі Запорізького обласного клінічного онкологічного диспансеру центр комп’ютерної томографії, обладнавши його сучасним 64-зрізовим спіральним комп’ютерним томографом Toshiba Aquilion 64, що може забезпечити потрібну якість для клінічних завдань диспансеру», – розповідає Сироткін.

До реалізації проєкту залучили найкращих фахівців України, а інсталяцію комп’ютерного томографа здійснювала сертифікована компанія. Так у лютому 2019 року почав працювати ЦКТ «Преміум».

Війна та блекаути

Запоріжжя – великий обласний центр України, який і зараз знаходиться лише в кількох кілометрах від фронту. Тож обстріли міста ворогом тут, на жаль, звична справа. Але ні ворожі ракети, ні нестача пацієнтів та лікарів, що вимушено покинули Запоріжжя, рятуючи дітей, не зупинили роботу центру. Клініка продовжувала надавати послуги пацієнтам з усієї області майже безперервно. Адже на весь регіон було лише два апарати такої якості, причому один – в окупованому Мелітополі.

А от масовані обстріли енергетичної інфраструктури, які наприкінці 2022 року влаштував ворог, наробили чимало шкоди. Перепади напруги призвели до пошкодження чутливого та коштовного обладнання – рентгенівської трубки комп'ютерного томографа. Вартість її заміни склала десятки тисяч євро, і це поставило компанію у вкрай скрутне становище.

«Це надто велика сума для нас. Хоча допомагати готові були багато людей, навіть працівники пропонували власні заощадження, але ремонт суттєво вплинув на фінансовий стан компанії. Бракувало коштів на витратні матеріали, утворилася заборгованість по зарплаті перед працівниками», – пояснює Олександр Сироткін.

Виходом для центру та її пацієнтів стала участь у грантовій програмі проєкту «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП». Фінансову допомогу спрямували на закупівлю потрібних для роботи матеріалів та погашення боргів. Це допомогло врятувати найцінніший актив центру – висококваліфікованих спеціалістів. Зараз же компанія планує розширення: до Запоріжжя переїхало чимало внутрішньо переміщених осіб із Запорізької, Херсонської та Донецької областей, тож потужностей центру не вистачає, щоб задовольнити попит.

«Час від часу, особливо в такі складні періоди, коли щодня треба долати нові і нові виклики, опускаються руки. Але коли є «плече», на яке можна спертися і отримати підтримку, з’являється мотивація, навіть хочеться «стрибнути» ще вище. Саме таким «плечем» для нашого товариства виступив грант від програми EU4Business для малого бізнесу», – підсумовує Сироткін.

Програма міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся