Віце-президент Волинської торгово-промислової палати України відвідує торгово-промислову палату м. Севілья в Іспанії та отримує цінний досвід завдяки тижневому навчанню з розвитку послуг для членів палати.
Проект "East Invest 2" та Програма обміну досвідом для ОПБ підтримують малі та середні підприємства (МСП), асоціації та відповідні ОПБ (такі як торгово-промислові палати) в країнах Східного партнерства шляхом налагодження зв'язків між ними та досвідченими колегами з країн ЄС. Метою цих обмінів є організація індивідуального навчання та підвищення потенціалу ОПБ для створення більш сприятливого бізнес-середовища.
Одна з недавніх історій успіху мала місце в Україні: Ірина Галімська, виконувач обов'язків віце-президента Волинської торгово-промислової палати пройшла навчання в Торгово-промисловій палаті м. Севілья в Іспанії. Оскільки Волинська торгово-промислова палата активно працює над розширенням членської бази, це тижневе навчання було зосереджено на послугах для членів палати та розробці випереджальної маркетингової стратегії просування цих послуг. Особлива увага приділялася розвитку послуг у сфері зеленої економіки та енергетики, а також наданню спеціалізованої підтримки жінкам-підприємцям.
Торгово-промислова палата м. Севілья, історія якої налічує понад 130 років, є добрим наставником для молодших палат, таких як Волинська палата. "Я мала чудову нагоду пройти навчання в авторитетній та успішній палаті в Іспанії та подивитися зсередини на послуги, які надаються місцевому бізнесу", - каже Ірина. Вона також відзначила, що для неї було корисним досвідом спостерігати, як палата взаємодіє з місцевими та національними органами влади, та дізнатися про різні види членства, які пропонуються.
Розширення членської бази
Під час навчання Ірина працювала з групою керівництва палати Севільї, а також такими іспанськими організаціями, як CSIGE (Швидкий сервісний центр управління енергоресурсами) та VUE (Єдиний центр для започаткування підприємств в країні).
Протягом тижня більшість часу приділялася питанням розширення членської бази та розвитку послуг для членів палати. Наприклад, Волинська палата не отримує державної підтримки, отже вона повністю залежить від членських внесків. "В Іспанії палати зазвичай отримували державну підтримку, але коли це припинилося, ми мали відповідно адаптувати нашу бізнес-модель", - пояснює Мануель Монтойя з Міжнародного відділу палати Севільї. "Ми охоче ділимося своїм досвідом та передовими практиками з Іриною для того, щоб допомогти у розробці відповідної бізнес-моделі".
Що стосується розширення послуг для членів палати, команда з Севільї поділилися досвідом того, як вони перетворили можливості професійного навчання на надійне джерело надходження доходу. По суті, палата Севільї має власний "університет", в якому члени палати отримують спеціалізоване професійне навчання за окрему плату. "Таким чином, ми показали Волинській палаті, як розумно розпочати з малого і поступово інвестувати у професійний розвиток та навчання", - додає Мануель.
Взаємна користь
За словами Ірини, Програма обміну досвідом для ОПБ була чудовим способом вивчення досвіду успішної палати. "Ця можливість є дуже важливою для України", - каже вона. "Дізнавшись про те, як надавати якісну підтримку місцевим підприємствам, Волинська палата зараз грає активну роль у зміцненні місцевої економіки та суспільства".
Після участі в програмі обміну досвідом Волинська палата вже почала пропонувати бізнес-семінари та тренінги для своїх членів. Такі послуги стали користуватися особливим попитом серед місцевих МСП, в результаті чого до палати приєдналися чотири нові члени. Для подальшого розвитку цих послуг деякі співробітники палати зараз проходять навчання, щоб стати сертифікованими бізнес-тренерами та консультантами.
Але програма обміну досвідом була корисною не лише для Волинської палати. За словами Мануеля, палата Севільї також отримала досвід. "До початку програми обміну досвідом ми не дуже багато співпрацювали з українськими компаніями", - каже він. "Але завдяки цій програмі ми дізналися про новий цікавий ринок, який має багато потенційних можливостей для наших членів".
Ці дві палати продовжують спілкуватися і зараз планують проведення спільного заходу в Севільї для українських та іспанських підприємств.
Додаткова інформація
Програма обміну досвідом для ОПБ, організована в рамках проекту "East Invest 2", надає можливість країнам Східного партнерства отримати якісне навчання у своїх партнерах з ЄС. Метою програми є розвиток довгострокових партнерських і торговельних відносин між МСП та бізнес-асоціаціями з ЄС та країн Східного партнерства.