Разом до кращого. Підприємниця розширює виробництво, завдяки кредиту в рамках ініціативи "EU4Business"

Україна
Разом до кращого. Підприємниця розширює виробництво, завдяки кредиту в рамках ініціативи "EU4Business"

Львівська підприємниця створила компанію, яка постачає на один з найпривабливіших ринків у світі - в Європейський Союз. Нове обладнання дозволить їй збільшити обсяги на 15%.

- Покажіть нам найкрасивіше обладнання, - просимо ми львівську підприємницю Наталю Нічогу, перед фотосесією на виробництві в її компанії.

- Найкрасивіше - це те, яке працює. А в мене працює все! - тут же відгукується вона і веде нас у просторий цех, де десятки верстатів штампують одноразові ножі, виделки та ложки різних кольорів.

Саме це продукція - номер один для компанії "ЮОН", яку заснувала на початку 90-х Наталія Нічога. Щомісяця фірма випускає кілька десятків мільйонів виробів, переробляючи по 100 тонн харчового поліпропілену. Цей сучасний матеріал підлягає вторинному використанню. З нього випускають меблі, пластикові труби, спеціалізовані тканини, килимове покриття та багато іншого. Виробництво ЮОН повністю відповідає стратегії в галузі пластмас Европейського Союзу, згідно якої до 2030 року весь пластик на території ЕС має бути переробленим.

Більшу частину виробленого "ЮОН" відправляє до Європейського Союзу. Особливо посуд української фірми люблять у Польщі, Чехії та Угорщині.

З початку цього року львівська компанія запропонувала своїм європейським споживачам новий вид продукції - великі пластикові тарілки. Новинка дозволить підприємству збільшити обсяг виробництва на 10-15%. При цьому, "ЮОН" не потрібно буде нести витрати на розширення каналів збуту або на побудову нових. Адже покупець в одноразових виделок і тарілок - той самий. "А налагоджений збут - це головне в бізнесі", - говорить підприємниця.

Новий вид продукції будуть випускати на сучасному обладнанні - вітчизняній термоформовочній лінії, вартістю понад 1 млн гривень. Гроші на покупку нових виробничих потужностей Нічога отримала в кредит у "Кредобанк" у рамках ініціативи "EU4Business", що фінансується Європейським Союзом.

Сучасне обладнання підприємниця встановила на новому виробничому майданчику: в листопаді минулого року вона купила цех у селі Великі Підліски під Львовом. Площа виробництва – 2 тисячі квадратних метрів.

Справа всієї родини

"ЮОН" - сімейна фірма. Це випливає навіть з її назви, яка складається з початкових літер імен дітей підприємниці та її власного: Юрій, Ольга, Наталія. Діти Нічоги виросли на виробництві, адже бізнесом їй довелося зайнятися, коли старшій дочці було всього 4 роки, а їй самій - 22.

А починалося все драматично. Після закінчення навчання в інституті Наталія влаштувалася на фірму і уклала вигідний контракт на поставку колготок із Польщі. Однак, власник компанії її зусиль не оцінив і відмовився від контракту. "Довелося швидко реєструвати фірму, і брати ці колготки на себе", - згадує підприємниця. На щастя, польські товари вдалося швидко розпродати. А створена Наталією фірма почала торгувати різною продукцією, і вже за кілька років вона купила бізнес із виробництва пластикового посуду.

Підприємниця зізнається, що її дочка в дитинстві частіше бувала на підприємстві, ніж в дитячому садку. Зате зараз вона знає сімейну справу досконально і працює на фірмі з 16-ти років. Нічога молодша очолила одне з найважливіших напрямків в компанії - організацію збуту. Спочатку укладала контракти, працюючи у головному офісі у Львові, а п'ять років тому зареєструвала компанію в Польщі, щоб клієнтам з Європейського Союзу було зручніше. Наталія розповідає про це з видимою гордістю.

 Тим більше, що робота її дочки дуже успішна: 80% пластикового посуду "ЮОН" відправляє на ринок ЄС. Тут купують продукцію дорожчу, ніж в Україні. Щоправда, доводиться постаратися, аби не програти європейським виробникам у конкурентній боротьбі. І тут головна перевага "ЮОН" - швидкість реакції на потреби клієнтів. "Ми більш мобільні", - каже Наталія і розповідає, про те, що, якщо покупцеві терміново потрібні, наприклад, 15 ящиків червоних виделок, то вже за тиждень ця продукція буде в нього. "Проте втриматися на європейському ринку важко", - визнає вона.

Кредитна історія

"Смаки до пластикового посуду в українців і європейців відрізняються", - говорить підприємниця. "Українці віддають перевагу тарілкам меншого розміру – 20 сантиметрів в діаметрі, а європейці – 22 сантиметри". Наталія розповідає це дорогою до нового виробничого майданчику, де стоїть сучасна термоформувальна машина.

Устаткування поки виробляє продукцію не щодня. Але вже встигло випустити півмільйона тарілок для замовників у Польщі та дати роботу трьом жителям села Великі Підліски. Спеціально для нас лінію має включити син Наталії - Юрій. Він за освітою електромеханік і займається в компанії запуском нового обладнання. "Важко йде налагодження, - зізнається Наталія, - це новий для нас тип переробки".

А ось кредит на придбання устаткування, який "ЮОН" отримала у "Кредобанку", для компанії є цілком звичною справою. Наталія розповідає, що весь час розвивала фірму на кредитні гроші, вчасно гасила позики, то ж добра кредитна історія їй стала дуже у пригоді. Без цієї позики інвестицію в розширення виробництва довелося б відкласти: після покупки нового виробничого майданчика наприкінці 2017 року "ЮОН" не мала вільних грошей.

Вже зараз підприємниця називає цю інвестицію успішною. Крім тарілок, вона готується випускати на новому обладнанні ще один вид продукції - підставки під дитячі іграшки.

 

"ЮОН" отримала інвестиційний кредит у "Кредобанку", виданий у рамках співпраці Німецько-Українського фонду і банку KfW з фінансування інвестиційних проектів малого і середнього підприємництва за підтримки Європейського Союзу в рамках ініціативи "EU4Business". Робота Фонду спрямована на кредитування малих і середніх підприємств в Україні, які не можуть дозволити собі позики за високою ставкою.

Ініціатива EU4Business об’єднує  всі програми ЕС, що допомагають розвитку МСП та  приватного сектору в Україні. С 2009 по 2017 рік  ЕС виділив на реалізацію програм в цій країні 156 мільйонів євро. Крім того, українським компаніям було надано кредитів на суму 189 мільйонів євро, підтримку одержали 1700 підприємств, які створили в результаті майже 6 000 нових робочих місць.

 

Автор: Катерина Шаповал

Статтю підготовлено для ініціативи EU4Business.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся