"East Invest 2": регіональний меморандум

Вірменія Азербайджан Грузія Молдова Україна

Цей регіональний меморандум, схвалений на підсумковій конференції проекту "East Invest 2" в Києві 21 червня 2017 року, був розроблений за участю близько 200 бізнес-асоціацій із шести країн Східного партнерства. Адресований урядам шести країн Східного партнерства, ЄС та донорській спільноті, регіональний меморандум містить сукупність рекомендацій "для поліпшення умов для зростання та створення найсприятливішого бізнес-клімату". Він стане внеском до 4-го бізнес-форуму Східного партнерства в Таллінні в жовтні 2017 року.

Закликаючи директивні органи до проведення систематичного діалогу між державним та приватним секторами за участю МСП, який є ключовим елементом у розробці та впровадженні реформ, регіональний меморандум містить сукупність ключових рекомендацій для вирішення конкретних проблем у регіоні, а саме:
 
  • Спрощення адміністративних процедур для МСП та забезпечення рівних правил шляхом впровадження чесного конкурентного законодавства.
  • Підвищення фінансової грамотності серед МСП для того, щоб вони справлялися зі складними процедурами кредитування та фінансування.
  • Впровадження онлайн-платформи в країнах Східного партнерства, яка надасть можливість МСП спілкуватися між собою та мати легкий доступ до інформації.
  • Створення інноваційних структур у кожній країні.
  • Вирішення проблеми браку відповідних навичок через реалізацію освітніх реформ та залучення бізнес-спільнот до складання навчальних планів.
  • Спрощення та стабілізація податкової та митної систем для МСП та виховання ставлення до МСП на рівні з державними та великими підприємствами.
  • Надання МСП допомоги у подоланні технічних бар'єрів у торгівлі через забезпечення кращого доступу до стандартизації та сертифікації послуг.
Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся