Зелена книга "Виробництво й обіг органічної продукції"

Україна

Зелена книга про стан регулювання на ринку органічної продукції підготовлена Офісом ефективного регулювання за підтримки проекту FORBIZ в рамках ініціативи EU4Business.

У звіті зазначено, що Україна на сьогодні має всі необхідні передумови, щоб зайняти одне з перших місць на ринку органіки ЄС, значна частина якого складається з імпортованої органічної продукції.

За останні роки обсяг експорту органічної продукції з України збільшився з 36 до 73 млн євро, що свідчить про попит на українську органічну продукцію на зовнішніх ринках.

Однак ринок органіки в Україні розвивається за відсутності власного органічного стандарту. Сьогодні українські виробники вимушені сертифікувати своє виробництво за іноземними стандартами, зокрема і стандартами ЄС.

Офіс ефективного регулювання здійснив системний перегляд нормативно-правових актів ринку, з метою оцінки його ефективності та надання пропозицій для створення в тому числі і дієвого українського "Органічного стандарту".

Офіс ефективного регулювання, спільно з МЕДТ та ДРС, за підтримки проекту FORBIZ у рамках ініціативи EU4Business запустили ProДіалог. Він націлений на залучення всіх зацікавлених сторін до перегляду регуляторних рішень та напрацювання шляхів їх вирішення. В результаті було розроблено ряд Зелених книг для аналізу поточного стану проблематики ринку та потенційно можливих напрямків покращення його регуляторного поля та Білих книг, що представляють собою консолідований результат напрацювань бізнес-спільноти та експертного середовища, у формі практичних рекомендацій та пропозицій для влади задля покращення регуляторного поля.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся