Зелена книга "Регулювання ринку деревини"

Україна

Зелена книга про стан регулювання на ринку деревини підготовлена Офісом ефективного регулювання за підтримки проекту FORBIZ в рамках ініціативи EU4Business.

У звіті викладено цілі поводження із лісовими ресурсами в Україні – збереження лісів та їх використання як товару. Перешкодою для ефективної реалізації цих цілей та утримання балансу між інтересами держави та бізнесу вказане недосконале нормативно-правове регулювання лісової галузі.

З одного боку, чинне законодавство засмічене застарілими та незаконними нормативно-правовими актами, з іншого – існує багато істотних прогалин у правовому полі:

  • не ведеться облік лісів та їх раціонального використання;
  • не визначено, на якому етапі ліс стає товаром;
  • існуюче регулювання безсиле перед незаконними рубками, а збитки неможливо обрахувати;
  • механізми реалізації деревини є непрозорими;
  • немає єдиних підходів щодо визначень "необроблена деревина", "дрова паливні", "паливна деревина" та інших.

У Зеленій книзі викладено аналіз цих проблем та їхніх основних причин, існуючі інструменти регулювання оцінено на предмет ефективності, корупційних ризиків, сприятливості для бізнесу та доцільності.

Офіс ефективного регулювання, спільно з МЕДТ та ДРС, за підтримки проекту FORBIZ у рамках ініціативи EU4Business запустили ProДіалог. Він націлений на залучення всіх зацікавлених сторін до перегляду регуляторних рішень та напрацювання шляхів їх вирішення. В результаті було розроблено ряд Зелених книг для аналізу поточного стану проблематики ринку та потенційно можливих напрямків покращення його регуляторного поля та Білих книг, що представляють собою консолідований результат напрацювань бізнес-спільноти та експертного середовища, у формі практичних рекомендацій та пропозицій для влади задля покращення регуляторного поля.

 

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся