26.06.2024
ua
ЄС висловив непохитну підтримку суверенітету й територіальної цілісності Республіки Молдова. ЄС підкреслив свою солідарність з Молдовою, адже країна стикнулася з напливом біженців. За перший тиждень війни Молдова прийняла понад 100 тис. українців, з них понад 20 тис. дітей. ЄС виділив 15 млн євро на допомогу в подоланні кризи біженців і додаткові 5 млн євро на підтримку цивільного захисту. Хорватія, Данія, Греція, Фінляндія та Швеція запропонували надати країні карети швидкої допомоги, намети, ковдри й польові кухні в рамках Механізму цивільного захисту ЄС. Це доповнить підтримку, запропоновану Австрією, Нідерландами і Францією. 10 березня 2022 року ЄС оголосив, що виділить Молдові додаткові 3 млн євро для підтримки українців, які змушені були покинути свою країну: забезпечення укриття, захисту, транспортування й доступу до охорони здоров’я, а також грошової допомоги. 5 квітня 2022 року ЄС оголосив про виділення додаткових 53 млн євро для Республіки Молдова. Ці кошти допоможуть державі впоратись із численними наслідками російської військової агресії проти України. Фінансування буде надано в рамках програми бюджетної підтримки. Крім цього, ЄС допоможе зміцнити кібербезпеку Молдови. Експерти вже прибули до Кишинева, щоб оцінити, якої підтримки потребує держава. ЄС надасть медичне обладнання збройним силам Молдови і розгляне варіанти додаткової допомоги та матеріально-технічного забезпечення. Європейський Союз також погодився якнайшвидше підключити Молдову до своєї енергомережі, а в листопаді 2022 року оголосив про пакет енергетичної підтримки в розмірі 250 млн євро, щоб допомогти Молдові задовольнити потреби в постачанні газу та підтримати вразливі групи населення. ЄС підтримує Молдову в рамках Плану економічного відновлення на суму 600 млн євро, а також Економічного та інвестиційного плану, який передбачає залучення до 3,4 млрд євро. Як ЄС підтримує Україну? У відповідь на вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року лідери Європейського Союзу негайно й рішуче засудили російську агресію та порушення норм міжнародного права.
21.06.2024
ua
14 червня відбулася онлайн-презентація грантової програми для українських бізнесів, які створюють продукти або послуги з фокусом на експорт та/або інновації.
11.06.2024
ua
11 червня в Берліні на Міжнародній конференції з питань відновлення України голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про підписання нових гарантійних і грантових угод на суму 1,4 млрд євро для підтримки відновлення та відбудови України.
07.06.2024
ua
6 червня набула чинності постанова, ухвалена Радою Європейського Союзу 13 травня, щодо продовження призупинення імпортних мит та квот на український експорт до ЄС ще на один рік.
Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся