You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Вгору

«Пролісок». Назва означає першу весняну квітку, яка з’являється після довгої зими.

Засновниця фермерського господарства «Пролісок» Неоніла Стаднік з посмішкою пригадує, як з’явилася назва її компанії: «Мій десятирічний син запропонував цю назву – для нас вона символізує силу та витривалість у важкі часи».

Фермерське господарство «Пролісок» без сумніву відповідає своїй назві. У 1992 році знайти роботу в Україні було непросто. Пані Стаднік працювала медсестрею, а її чоловік – водієм, але їхній дохід був надто нестабільним, щоб утримувати сім’ю. Тоді подружжя вирішило створити власне господарство. «Спочатку було важко, – згадує Неоніла, – ми збирали буряки вручну, мені довелося вчитися всьому  з нуля –  агрономія, бухгалтерія, сільськогосподарське обладнання, всі аспекти ведення бізнесу. Було не так багато друзів та родичів, які нас підтримували. Люди звикли до того, що було, і не поспішали починати щось нове. На щастя, у мене впертий характер».

Подібно проліску, наполегливість Неоніли Стаднік стала запорукою успіху її компанії. Вони з чоловіком здобули фермерські навички, взяли кредит і придбали трактор. Незабаром справа, що починалася задля підтримки сім’ї, почала потребувати додаткової робочої сили, тому пані Стаднік з чоловіком почали наймати на роботу своїх сусідів. Спочатку знайти персонал було складно: «Люди шукали роботу у великих містах або переїжджали за кордон». Але чим більше розвивалося фермерське господарство, тим більше родина могла інвестувати у нові технології, збільшувати свою продуктивність та створювати нові робочі місця.

У 2018 році сільськогосподарські  машини фермерського господарства «Пролісок» потребували негайного оновлення. Саме тоді сім’я звернулася до АТ «Агропросперіс Банк», партнера Європейського фонду для Південно-​Східної Європи (EFSE) та Європейського Союзу в межах ініціативи EU4Business, що надають фінансування підприємцям у сфері сільського господарства в Україні – таким, як пані Стаднік. «Ми шукали хорошу програму кредитування. Іноді буває важко придбати нове обладнання, але фахівці банку запропонували привабливі та гнучкі умови. Завдяки двом отриманим позикам ми змогли придбати нове обладнання, і тепер ми можемо працювати краще, збільшувати свою продуктивність».

Сьогодні на фермерському господарстві «Пролісок» працює 50 місцевих працівників. Неоніла Стаднік передала справу своєму зятю, який зараз є директором компанії. «Мені важливо навколо бачити людей щасливими,  каже вона.  Коли померли мій син і чоловік, найважче було не здаватися та повернутися до роботи. Але мій зять нагадав, скільки людей залежать від мене та нашої компанії – не лише працівники, а й їхні сім’ї, адже їм більше не потрібно їхати за кордон у пошуках роботи. Вони можуть бачити, як зростають їхні діти і залишатися з ними. Усвідомлення того, що моя робота допомагає зберегти сім’ї, є найбільшою мотивацією».

Нещодавні історії
ua
10.08.2022
За 5 років своєї роботи Центру стоматологічного відновлення Symmetrica вдалося зарекомендувати себе настільки, що він може обирати з-поміж пацієнтів. Про секрети масштабування та унікальну концепцію розповів власник бізнесу Андрій Іванців.
ua
10.08.2022
Майже 35 років на ринку, відродження українських традицій та експорт у понад 30 країн світу. Підприємство «Сумикамволь» – одне з тих, що залишилося в Україні з часів Радянського Союзу.
ua
08.08.2022
Компанія Neverdark виготовляє стильні автоматизовані біокаміни зі справжнім вогнем для квартири, тераси чи будинку, які не створюють дим, сажу, кіптяву й працюють без витяжки. Не треба колоти дрова, чистити димар. Такі каміни є абсолютно екологічними.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся