You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Вгору

Завдяки навчанню та підтримці, отриманим в рамках проектів "East Invest 1" та "East Invest 2", Ельвіра Севостьяненко та Донецька торгово-промислова палата (ДТПП) допомагають українським МСП потрапити до ринку ЄС.

Донецька торгово-промислова палата (ДТПП) вже довгий час сприяє підвищенню конкурентоспроможності підприємців шляхом надання професійних послуг та створення сприятливого бізнес-середовища. З метою підтримки цієї місії ДТПП приймала активну участь в проекті "East Invest", що є частиною ініціативи "EU4Business", та в рамках якого кілька співробітників палати пройшли навчання.

Серед них була Ельвіра Севостьяненко, яка приймала участь в серії тренінгів, організованих Академією "East Invest". "Під час навчання я узнала багато нового про такі теми, як ЄС та його інститути, європейське законодавство, митне регулювання та вільне пересування товарів та послуг", - каже Ельвіра. "Це було також чудовою нагодою попрацювати з міжнародною спільнотою однодумців".

Ельвіра, як кваліфікований інструктор, повинна була поділитися своїми знаннями з підприємцями з шести країн Східного партнерства. Протягом двох місяців вона подорожувала до кожної країни та вчила співробітників інших палат та підприємців принципам ведення бізнесу в ЄС. Ельвіра також створила міжнародну мережу, до якої вона і сьогодні продовжує звертатися за порадами, інформацією та консультаціями.

Обмін розширює горизонти

Ельвіра була однією із семи працівників ДТПП, які брали участь у програмі обміну досвідом організацій підтримки бізнесу (ОПБ). В рамках цієї програми Ельвіра відвідала торгово-промислові палати в Гаазі в Нідерландах та Антверпені в Бельгії. "Було дуже цікаво спостерігати за роботою інших палат в плані процесів, структури та послуг", - каже вона.

Завдяки досвіду, отриманому в програмі обміну, після повернення в Україну Ельвіра та її колеги відкрили Школу розвитку навичок міжнародної торгівлі в рамках ПВЗВТ та запустили інтернет-портал "Export UA". Школа пропонує членам ДТПП навчання в сфері зовнішньої торгівлі та вивчення угоди про Поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ПВЗВТ) між Україною та ЄС, а інтернет-портал надає практичну підтримку та послуги підприємствам, які прагнуть потрапити на міжнародний ринок.

МСП вирушають в дорогу

Ельвіра також допомогла організувати участь України у виїзних презентаціях "East Invest". Ці ініціативи мають на меті забезпечити МСП та підприємців необхідними інструментами для виходу на нові ринки. З 2015 по 2017 роки Ельвіра та ДТПП організували виїзні презентації до Польщі, Кіпру, Бельгії, Данії, Іспанії та Греції. Кожна виїзна презентація демонструвала принаймні один цільовий сектор "East Invest", зокрема сільське господарство, харчову промисловість, транспорт, логістику та ІТ. Ельвіра виступала експертом та проводила навчання щодо процесів ПВЗВТ. Загалом у виїзних презентаціях взяли участь 95 підприємств з восьми областей України.

"Завдяки виїзним презентаціям наші підприємці мали можливість налагодити особисті контакти з європейськими компаніями, ознайомитися з останніми тенденціями на ринку ЄС та дізнатися більше про регуляторне середовище ЄС", - говорить Ельвіра.

Вікно у світ

Хоча для українських МСП є ще чимало викликів - починаючи від мови і закінчуючи стандартами та наявними регіональними конфліктами - Ельвіра відзначає, що підприємці чітко усвідомлюють те, що ринок ЄС для них є вікном у світ. "Завданням торгово-промислової палати є перетворення цих викликів у можливості для наших МСП", - додала вона.

Date

2011-2017

Нещодавні історії
ua
01.12.2022
Одного зимового дня фермер Андрій Турчин прокинувся від телефонних дзвінків друзів. Вони повідомили про те, у що було важко повірити – почалася війна. Андрій вмикнув новини – в них йшлося про напад Росії на Україну.
ua
27.11.2022
Український бізнес з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України зазнав значних збитків та руйнувань. За даними проведеного Міністерством цифрової трансформації опитування, з початку війни досі зупинені або на межі закриття близько 40% підприємств.
ua
27.11.2022
Пам’ятаєте відчуття, коли потрапляєте до аеропорту? Ви немов опиняєтеся всередині великого складного живого механізму з різних організацій та обслуговуючих компаній із тисячами співробітників.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся