You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Вгору

У кожного підприємця є свій рецепт, як розпочати та розвивати успішний бізнес. У Івана Семенюка та Андрія Павліковського з Вінниці він дещо незвичний: вкладатися в справу грошима та зусиллями в період тотальної кризи. Свій бізнес вони заснували в 2014 році в розпал політичних та економічних хвилювань. А в квітні 2020 року, в найжорсткіший період карантину, придбали комерційну автівку в лізинг у рамках спільної ініціативи ЄС та ЄБРР – кредитної лінії EU4Business - ЄБРР

Ментальність як ніша для бізнесу

Компанія Івана та Андрія GPS PRO займається встановленням систем супутникового моніторингу (GPS систем) на комерційні автівки компаній для контролю за використанням палива.

Іван Семенюк так пояснює ринкові умови для свого бізнесу: «Серед водіїв дуже поширена практика, якби не сказати традиція, зливати частину пального з баку та продавати стороннім особам. Часто цю картину можна споглядати просто на трасах: на узбіччі стоїть вантажівка, а поряд із нею зроблена вручну табличка із видом пального та ціною. За допомогою GPS систем можна відстежувати використання пального і вчасно реагувати. Буває, економія складає 30%».

З 2014 року GPS PRO починали роботу командою із двох співзасновників та низки фахівців, яких наймали за потреби. Починали з 15 автівок логістичних компаній, що перевозили вантажі. Але завдяки вдалому розташуванню міста Вінниця, з якого можна дістатися до багатьох міст та регіонів, бізнес швидко почав зростати.

«Доволі скоро ми стикнулися із класичною проблемою бізнесу, що розвивається – нас стало не вистачати на всі потреби клієнтів. Ми робили все: і продажі послуг новим клієнтам, і сервісне обслуговування авто із встановленим нами обладнанням», – ділиться Іван.

Коли один із клієнтів в черговий раз не зміг вчасно підключити свою техніку до GPS системи, він відверто сказав: «Хлопці, аби ви ростете з нами, або ми з вами не працюємо».

Іван говорить: «Для нас то був той самий «знак», що треба розширювати власний автопарк, щоб встигати більше».

Нелегкий вибір фінансових умов в розпал кризи

За вікном – квітень 2020. Тотальний локдаун. Логістичні компанії зупинили свої автопарки через закриті кодони. Невпевненість у завтрашньому дні лунала з кожної сторінки соціальних мереж та динаміка телефона. Але Іван із Андрієм знову вирішили ризикнути, як і в 2014 році, та купити авто в кредит або лізинг.

Першим варіантом була державна програма підтримки малих та середніх підприємств «Доступні кредити 5-7-9%». Привабливі умови, але в бізнес партнерів було обмаль часу, тому довелося шукати інших варіантів, попри прискорені 2 місяці на узгодження кредиту. Наступним варіантом стала покупка в лізинг нового авто в салоні Fiat.

«Менеджер пропонувала нам лізингову програму одного з банків, але швидко зрозуміла, що для нас це надто дорого. Тоді вона розказала про спільну ініціативу ЄБРР та ЄС – кредитну лінію EU4Business – ЄБРР. За цією програмою, через один із банків-партнерів ініціативи, OTP Leasing, ми отримали грант на 10% вартості автівки, а це приблизно 55 000 грн, ще і на 2 роки лізингу. Такі умови нас просто рятували», – згадує Іван.

Ба більше, завдяки зекономленим грошам на різниці у вартості авто в GPS PRO з’явився ще один основний засіб – тарувальна станція. Іван пояснює: «Ця станція дозволяє в автоматичному режимі встановити точні показники рівня палива в баку авто. Раніше цю роботу проводив хтось із нас, витрачаючи 3-4 години робочого часу. Зараз це робиться автоматично за годину, а людина виконує іншу важливу роботу».

Ця історія - приклад того, як працює фінансова підтримка ініціативи ЄБРР та ЄС – кредитна лінія EU4Business – ЄБРР.  Її розробили спеціально для підприємців малого і середнього бізнесу, які хочуть вести його за стандартами ЄС. Коли підприємці, як Іван та Андрій, інвестують в оновлення виробничих засобів чи послуг, вони отримують нові ринкові можливості. В результаті малий і середній бізнес підвищує якість товарів та послуг, покращує свої конкурентні умови та більш відповідально ставиться до навколишнього середовища, адже нові механізми завжди споживають менше енергії і від них менше шкідливих викидів. 

Важливий підрядник

Ще в 2016 році Іван та Андрій розпочали роботу із невеликою на той час компанією Автострада з 20 одиницями автотехніки. Наразі Автострада є підрядником державної програми «Велике Будівництво» із 250 одиницями дорожньої техніки в постійному використанні, які обслуговує GPS PRO.

«Ми маємо намір поглиблювати роботу з підрядником, бо ця робота вже набуває державного значення через потенціальну економію на пальному», – гордо каже Іван. «Ми б залюбки взяли ще одне авто від OTP Leasing у рамках спільної ініціативи ЄС та ЄБРР – кредитної лінії  EU4Business-ЄБРР, бо бачимо економічний ефект від неї».

Нещодавні історії
21.01.2021
Ріст абонентської бази на 15% та задоволені сервісом клієнти – такі результати отримав інтернет-провайдер IT-INVEST від підтримки ЄС.
20.11.2020
Завдяки високому вмісту фітонутрієнтів, лохина міцно закріпилася у щоденному раціоні мешканців розвинутих країн. Нині «синя ягода» впевнено завойовує прихильність українського споживача. За 10 років площа земель під насадження в країні виросла з 200 до 2000 га.
27.08.2020
Невблаганна статистика співвідношення людей, що проживають у великих містах і селах або об’єднаних територіальних громадах, свідчить не на користь останніх: протягом 10 років вони втратили 16% свого населення.