You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Вгору

Коли пандемія змінює бізнес-плани та життя людей, не дивно, що проєкт з розвитку агропромисловості в межах програми ЄС M4EG «Мери за економічне зростання» в невеликому містечку Долина на Івано-Франківщині тимчасово перетворився на команду благодійників. Наприкінці березня команда грантового проєктy, що реалізується за підтримки Європейського Союзу в межах ініціативи EU4Business, допомогла Долинській багатопрофільній лікарні у боротьбі з COVID-19: забезпечили лікарів 80 комбінезонами, 5000 захисними масками та зібрали на нагальні потреби 186 тисяч гривень (6 тис євро).

«Наш проєкт допомагає малим сільським виробникам у ягідній та бджільницькій сфері створювати якісний продукт і виходити на міжнародні ринки збуту. Але коли почався карантин, ми одразу зрозуміли, що не можемо стояти осторонь», – коментує Леся Тисяк-Мураль, комунікаційниця проєкту та керівниця міжнародної благодійної організації «Благодійний Фонд «Долина», яка координувала всі роботи.

«Нам потрібна будь-яка допомога. Ми не захищені», – таке повідомлення отримала Леся 23 березня о 3 годині ночі від заступника директора лікарні міста Долина, який знав її по численним благодійним проєктам БФ «Долина».

На ранок всі місцеві виробники спецодягу вже знали про потреби, але виконати замовлення можливо було не раніше квітня-травня. Аж тут з’явилася ідея запропонувати лікарям комбінезони для бджолярів, які були в наявності на складі. Лікарі оцінили легкість роботи в цих комбінезонах, бо вони пропускали повітря і були майже невідчутними під одноразовим халатом. Того ж дня підприємці з проєкту ЄС M4EG, ягідники та бджолярі зібрали кошти і закупили у місті Львові 30 пасічницьких комбінезонів.

Іншою ініціативою стала пожертва 1-денної зарплати всього колективу для купівлі спеціальних захисних окулярів для лікарів швидкої допомоги, які в перші дні карантину працювали без будь-яких захисних засобів і почувалися незахищеними в лікарні.

Леся Тисяк-Мураль пригадує, що в перші тижні вони зібрали близько 6 тисяч євро, на які закупили 150 респіраторів, захисних щитків, навіть мікрохвильові печі для пацієнтів. «Була велика потреба у власних пральних машинках в кожному відділенні лікарні, бо завантаженість була шаленою, а чекати по декілька днів, коли державна пральня привезе чисту білизну, не було можливості. На наш заклик відгукнулося багато підприємців і просто небайдужих людей, які привозили свої старі машинки».

Паралельно з цією роботою колектив проєкту та фонду організували пошиття захисних масок. «Перші маски для нас шила місцева дизайнерка. Згодом ми створили серію відео-уроків з пошиття масок для всіх охочих, і дуже скоро в нас були волонтери, для яких ми шукали тканину та швейні машинки. На сьогодні ми вже передали в лікарню 5000 масок», – каже Леся.

А кооператив бджолярів, створений в межах програми ЄС M4EG,  також передав до лікарні близько 30 літрів карпатського меду власного виробництва.

Наразі лікарня забезпечена всіма необхідними засобами захисту лікарів. А самі пацієнти почуваються комфортно в місцевій лікарні завдяки небайдужим людям.

Нещодавні історії
20.11.2020
Завдяки високому вмісту фітонутрієнтів, лохина міцно закріпилася у щоденному раціоні мешканців розвинутих країн. Нині «синя ягода» впевнено завойовує прихильність українського споживача. За 10 років площа земель під насадження в країні виросла з 200 до 2000 га.
15.10.2020
У кожного підприємця є свій рецепт, як розпочати та розвивати успішний бізнес. У Івана Семенюка та Андрія Павліковського з Вінниці він дещо незвичний: вкладатися в справу грошима та зусиллями в період тотальної кризи.
27.08.2020
Невблаганна статистика співвідношення людей, що проживають у великих містах і селах або об’єднаних територіальних громадах, свідчить не на користь останніх: протягом 10 років вони втратили 16% свого населення.