You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Вгору

Їхня компанія називається «Тайфа». У перекладі з грецької – «Сім’я». Саме завдяки великій родині із незнайомих людей, які допомагали  на початку –  хто технікою, хто грошима, хто порадами –  вдалося організувати невелике фермерське господарство, розповідає заступник директора фірми Олександр Чимчиковський. Завдяки підтримці продовжили працювати й відколи у їхньому регіоні розпочалися бойові дії.

 «Сім кілометрів від нас уже кордон з так званою «ДНР». Як ви думаєте, як нам тут? У 2014-2015 роках було дуже важко, страшно виїжджати й обробляти поля. Були постійні обстріли, частина земель були заміновані. Спочатку на поле виїжджали сапери, а потім уже наші працівники», –  каже Олександр.

Фермерське господарство розташоване в селі Кам’янка, що на Донеччині. Розпочинали будувати компанію у двохтисячних. Зараз «Тайфа» – це  близько півтори тисячі гектарів землі та тридцять постійних співробітників. Вирощують пшеницю, кукурудзу, соняшник та горох. Але вести господарство непросто, зізнається Олександр Чимчиковський: «Багато мешканців нашого регіону виїхали з початком бойових дій. Але, коли ти прив’язаний до землі, ти не маєш такої можливості. Ціни на нашу продукцію нижчі від тих, що пропонують в інших регіонах України. Насіннєвий матеріал купуємо в Харкові або вирощуємо самі. Гербіциди веземо із Запоріжжя або Харкова. Нам тут не легко, але ми продовжуємо працювати, бо хліб потрібен всім».

Нова техніка на вигідних умовах замість ремонту старої

В 2020-му компанія вирішила  поступово оновлювати парк техніки, бо раніше фактично всю купували вживану. Тож коли дізналися про програму «FinancEast», що фінансує малі та середні підприємства на сході України, відразу почали готувати документи на купівлю нового комбайна.

«Ми взяли італійський комбайн «New Holland» 2020-го року. У нас вже є дві машини цієї фірми, але старенькі. І різниця дуже відчутна! Комбайн дуже сучасний, продуктивний та комфортний. У нас комбайнери з машини на вулицю виходити не хочуть, бо там жарко, а в кабіні чудово працюється», – сміється заступник директора «Тайфи».

Продуктивність нової машини – 45 гектарів на день. Це в півтора рази вище, ніж вдавалося обробляти старою технікою. І працює вона чистіше, менше лишає залишків. 

Коштував комбайн п’ять з половиною мільйонів  гривень. Спочатку «Тайфа» заплатила 10% вартості, а 10% – Фонд розвитку підприємництва. Далі оформлювали ОТП Лізинг на таких умовах: 40% залишку суми сплачують у кредит, розрахований на два роки під 17% річних, ще 40% відшкодував Фонд розвитку.

Комбайн для «ДОН ІВКО І С»

Завдяки програмі «FinancEast» із новим комбайном тепер іще одне фермерське господарство в Донецькій області. Компанія «ДОН ІВКО І С» за допомогою Фонду розвитку підприємництва в межах ініціативи EU4Business  придбала нову машину марки «John Deere». Ціна такої техніки –  понад сім мільйонів гривень. 8% першочергового внеску та 40% загальної вартості комбайну компенсував Фонд. На решту суми оформили лізинг в OTP.

«Придбаний комбайн повністю відповідає сучасним умовам ринку, оснащений GPRS-навігацією, що спрощує роботу механізатора. Надійна техніка, яка відпрацьовує у визначений час, саме коли тобі потрібно, щоб вона працювала. І немає необхідності вкладатися кожен рік в ремонт, бо все нове й сучасне. Минулого року цей комбайн брав участь у всіх жнивах, ми ним дуже задоволені», –  каже голова «ДОН ІВКО І С» Іван Бахурець.

Дуже виручила сезонність оплат, про яку домовилися з ОТП Лізинг, розповідає фермер. Частка виплат варіювалася залежно від того, на якій стадії зараз робота – навесні, коли потрібно витрачати гроші на добрива та насіння, вона була меншою.

Компанія «ДОН ІВКО І С»  із 2008-го року займається вирощуванням пшениці, ріпаку та соняшника у Бахмутському районі Донецької області. Мають дві тисячі гектарів землі. У перші роки війни їхні поля постійно знаходилися під обстрілами, через що постійно втрачали велику частину прибутку. А у 2016-му році, незважаючи на близькість до лінії фронту, Бахмут формально вивели із зони АТО. Це означає, що відтоді господарство, попри всі свої збитки, сплачує податки за загальними по Україні правилами. Тому програма «FinancEast» – чи не єдина можливість для малих та середніх господарств Донбасу розширюватися та розвиватися, зізнається Іван Бахурець: «Через військові дії на сході України нам складно оформити кредити для бізнесу, тому ця програма вкрай важлива. Без неї ми би ще довго збирали на новий комбайн. І постійно би витрачали гроші на ремонт старої техніки».

Що таке «FinancEast»?

Програму «FinanEast» реалізують німецький державний банк розвитку KfW та Фондрозвитку підприємництва в межах проєкту «Підтримка Європейського Союзу для Сходу України» та ініціативи EU4Business. Головні партнери: АТ «Ощадбанк», ТОВ «ОТП Лізинг» та АБ «Укргазбанк». 

«FinancEast» передбачає відшкодування до 50% вартості інвестиційних проєктів. 

Нещодавні історії
ua
18.03.2024
Завдяки програмі Erasmus for Young Entrepreneurs Наталя Дейнеко з Запоріжжя змогла почати життя спочатку – далеко від гучних сирен та вибухів. Мати-одиначка швидко адаптувалася до нового середовища та створила власний бізнес у Литві. Зараз вона власниця студії манікюру у литовському місті Каунас.
ua
09.02.2024
Оксана Бас – без перебільшення амбасадор зеленого туризму на Вінниччині. Завдяки її енергії колись маловідома в Україні галузь рекреаційного бізнесу перетворилася на вітрину культурної спадщини країни, що до початку повномасштабної війни залучала десятки тисяч туристів до українського села.
ua
26.01.2024
Влітку 2023 року у Мистецькому Арсеналі відбулася вкрай важлива для України подія. За підтримки ЄС та Програми розвитку ООН в Україні пройшла виставка "Схід-Експо 2023", на якій бізнес, який був релокований або попри війну продовжує працювати у зонах надзвичайної небезпеки у безпосередній близькості до фронту.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся