You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Вгору

Якщо є спосіб робити щось краще, засновники платформи Go To-U знайшли його.

Любов Артеменко та її партнери обрали своєю місією розвиток «зеленого» транспорту: їхня платформа GO TO-U перетворює заряджання електромобілів на дуже просту справу.

GO TO-U є одним з переможців Climate Innovations Vouchers в Україні – ініціативи Європейського Союзу, яку втілює ЄБРР. Її мета – допомогти агентам змін на ранньому етапі розвитку реалізувати кліматичні технології.

Коли технології стають «зеленими»

Коли Любов разом з її бізнес-партнерами Оленою Артеменко та Назаром Шимоне-Давидою заснували GO TO-U у 2017 році, їхня місія була дуже чітка: зробити процес керування та заряджання електромобілів простішим, зручнішим і доступнішим, аби прискорити декарбонізацію автомобільного транспорту.

«Автотранспорт – одне з найбільших джерел забруднення. На цей сектор припадає майже чверть усіх викидів парникових газів. Платформа GO TO-U допомагає мільйонам людей розкрити потенціал низьковуглецевої мобільності», говорить Любов.

За словами засновників, ідея платформи не лише у пошуку зарядних станцій: GO TO-U також зв’язує водіїв з пунктами призначення завдяки унікальній функції бронювання станцій, щоб заряджати транспорт у зручний час, а також забезпечує прості варіанти оплати.

«Зарядна інфраструктура має встигати за електромобілями у своєму розвитку, як у кількісному, так і в якісному плані. Водії електромобілів вже хочуть не просто знайти зарядну станцію будь-де, а заряджатися у місцях, що відповідають їхнім планам і потребам, з можливістю бронювати час та швидко оплачувати послугу», – пояснює Любов.

В Україні все більше людей пересідають на електромобілі. Темп зростання цього ринку є одним з найвищих в Європі – за даними Ukraine Invest, кількість електромобілів в Україні зросла у чотири рази з 2018 року. Але GO TO-U працює не лише в Україні – ця платформа об’єднує понад 300 тисяч зарядних станцій по всьому світу.

«Ми розуміємо, що майбутнє автомобілів – це максимальна зручність для водіїв. Ось чому головна мета наших програмних рішень – зробити процес заряджання зручним для автомобілістів», – зазначає Любов.

Разом з ЄБРР, Європейський Союз у співпраці з неурядовою організацією Greencubator підтримав розробку GO TO-U і допоміг компанії розвиватися за межами України.

Наразі компанія працює у 47 країнах, має офіс у США та налічує 22 працівника, половина з яких – жінки, тому що засновники вірять у можливості жінок в технологічному секторі. Компанія успішно залучила інвесторів з TechstarsABB EL Ventures та ABB Technology Ventures.

Любов готова ділитися рецептом успіху з іншими підприємцями в інноваційній галузі: «Я рекомендую українським інноваторам налагоджувати партнерства та міжнародну співпрацю. Програма кліматичних інвестиційних ваучерів – фантастична можливість для розвитку і масштабування бізнесу».

Інновації для «зеленішого» майбутнього

GO TO-U – лише один з прикладів інноваційних українських компаній, які своїми винаходами і передовими ініціативами сприяють скороченню вуглецевих викидів та поширенню «зеленого» мислення.

Починаючи з 2017 року Європейський Союз та ЄБРР допомагають компаніям втілювати їхні ідеї в життя. Програма Climate Innovations Vouchers пропонує грантове фінансування до €50 000 на кожну ідею і вже допомогла десяткам компаній інвестувати в дослідження та розробку, сертифікацію, тестування й IT. «Розумні» будинки, жалюзі з сонячними батареями, «зелена» упаковка – ось лише деякі проєкти з цього довгого списку, що надихає.

ЄС та ЄБРР вже виділили €1 млн за програмою Climate Innovation Vouchers в Україні. Цю програму реалізує ініціатива ЄБРР Центр фінансування і передачі кліматичних технологій (FINTECC), яку ЄС підтримує в межах своєї ініціативи EU4Climate та EU4Business.

Нещодавні історії
ua
23.05.2022
Віталій Українець чітко пам'ятає день, коли Росія вторглася в Україну. Він був у відпустці разом із дружиною Юлією й одразу зрозумів, що повинен вивезти матір і двох дітей з Одеси в безпечне місце.
ua
08.02.2022
Їхня компанія називається «Тайфа». У перекладі з грецької – «Сім’я». Саме завдяки великій родині із незнайомих людей, які допомагали на початку – хто технікою, хто грошима, хто порадами – вдалося організувати невелике фермерське господарство, розповідає заступник директора фірми Олександр Чимчиковський. Завдяки підтримці продовжили працювати й відколи у їхньому регіоні розпочалися бойові дії.
ua
27.01.2022
Агрокомпанія «Любарецьке» знаходиться у невеличкому селі Любарці в годині їзди від столиці України, міста Києва. Вона займається вирощуванням зернобобових культур – сої, кукурудзи та пшениці – та є однією з 550 компаній, які отримали фінансування у межах Кредитної лінії EU4Business-ЄБРР.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся