You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Вгору

За фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках ініціативи "EU4Business" Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) допоміг українському виробнику електрообладнання "ПромАвтоматика Вінниця" розробити та впорядкувати організаційну структуру підприємства і тим самим підвищити ефективність та гнучкість.

З 2002 року компанія займається виробництвом, продажем та встановленням електричного обладнання.

"Ми активно зростали та розвивалися, але це зростання припинилося кілька років тому, і ми не знали, що робити далі", – пояснює директор компанії Михайло Ганчук. На той час в компанії працювало близько 100 співробітників.

"Я випадково почув про програму ЄБРР, яка підтримує малі та середні підприємства. Я одразу звернувся до них та заповнив анкету на сайті", - розповідає Ганчук.

"Мова йшла не про гроші", - пояснює він. "Нам була потрібна консультаційна допомога у реорганізації нашої компанії", – саме це надає програма ЄБРР "Консультування малого бізнесу".

"Консультаційний проект був дуже корисним для нас. Ми розробили організаційну структуру з чіткими сферами відповідальності". Компанія вже мала власну структуру, яка формувалася певний час та була складною. Консультанти ЄБРР проаналізували та впорядкували її. "Вони врахували існуючий стан речей і, що найважливіше, існуючих людей", – каже Ганчук.

"Нас навчили проводити щорічні стратегічні сесії, на яких ми розробляли нашу місію та бачення, спільно генерували ідеї. Ми визначали бізнес-процеси: певні алгоритми, які структурують роботу та роблять її більш ефективною".

Важливим результатом проекту також стала розробка системи фінансової мотивації. Зарплати стали гнучкішими. "Зараз кожен співробітник може впливати на розмір свого заробітку".

Крім того, компанія створила повноцінний відділ по роботі з персоналом та відділ прямих продажів. "Раніше в компанії не діяла система активного залучення клієнтів. Менеджер просто сидів і чекав дзвінка", – розповідає директор компанії.

Зараз компанія "ПромАвтоматика Вінниця" є учасником другого консалтингового проекту в рамках "EU4Business". Головним консультантом є колишній топ-менеджер компанії "Philips". Основними задачами другого проекту є збільшення прибутку, підготовка до сертифікації ISO 9001 та підготовка до виходу на зовнішні ринки.

"В Україні немає довіри до сфери консультаційних послуг. Більш традиційним є інвестування в щось матеріальне, таке як офіс, офісне обладнання та транспорт", – говорить Ганчук.

"Але наприкінці цього проекту ми зрозуміли, що слід витрачати гроші на консультації, не чекаючи на грант. Це є набагато вигіднішою інвестицією, ніж придбання нового офісу або спеціальної техніки".

Він додає, що співпраця з "EU4Business" зміцнює репутацію компанії, та відзначає, що зараз люди довіряють їм більше.

"Зараз ми намагаємося брати товари під реалізацію у виробників. Для двох європейських компаній, які мають філії в Україні, той факт, що ми працюємо з ЄБРР, став ключовим у прийнятті рішення".

Консультування малого бізнесу від ЄБРР

Програма ЄБРР "Консультування малого бізнесу", яка реалізується в країнах Східного партнерства за фінансової підтримки ЄС в рамках ініціативи "EU4Business", має на меті сприяти підвищенню ефективності управління в секторі МСП через надання допомоги індивідуальним підприємствам з метою розвитку бізнесу. Вона підтримує МСП у здійсненні структурних змін та розвитку нових ділових навичок, допомагаючи їм розвиватися та змагатися в умовах ринкової економіки. Програма також допомагає МСП отримати доступ до місцевих консалтингових послуг на умовах розподілу витрат шляхом надання грантів до 10 000 євро.

Додаткова інформація

Програма ЄБРР "Консультування малого бізнесу в Україні"

 

Нещодавні історії
am az by ge md ua
22.05.2023
Від початку існування клініка AnVita вбачала своєю головною метою високопрофесійну допомогу людям у невеликих містах. Медичний центр успішно працював у місті Добропілля Донецької області до лютого 2022 року, але російська агресія поставила під загрозу не тільки роботу клініки, а й життя людей. Бізнес пройшов непростий шлях, але все ж зміг втриматися на плаву та продовжити свою діяльність. А допоміг йому в цьому мікрогрант від програми EU4Business.
ua
09.03.2023
Дев’ять років підприємство «НПЦ ДЕЗПРОФМЕД» допомагало великим і малим установам України бути безпечними. Компанія надавала послуги з дезінфекції, дератизації та дезінсекції у багатьох регіонах країни. Але на початку великої війни склад із виробничим обладнанням і матеріалами був повністю знищений. Бізнесу довелося починати все майже з нуля, і допоміг йому в цьому мікрогрант від програми EU4Business
ua
02.03.2023
Хрусткі сирні кульки snEco припали до смаку тисячам українців. Їхньою фішкою була унікальна властивість, що дозволяла зберігати сирні снеки навіть без холодильника. Бізнес мав великі плани на майбутнє, але війна додала своїх коректив. Підприємство довелось перевозити в іншу частину країни, а всі зароблені гроші керівники віддали ЗСУ. Відновити виробництво вдалося завдяки мікрогранту від програми EU4Business.

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся