Підвищення продуктивності та безперервне вдосконалення стали можливими завдяки підтримці ініціативи "EU4Business"

Україна
Підвищення продуктивності та безперервне вдосконалення стали можливими завдяки підтримці ініціативи "EU4Business"

За фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках ініціативи "EU4Business" Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) допоміг українському виробнику рекламної продукції "UBC Promo" впровадити принципи "ощадливого виробництва" до виробничих процесів, що призвело до підвищення продуктивності на 89%.

Компанія "UBC Promo" була заснована в 2000 році. Компанія, в якій спочатку працювало лише п'ять чоловік, почала свою діяльність з виробництва буфетних візків - "UBC Меблі". К 2002 року на підприємстві працювало 150 осіб. Компанія виробляла нові продукти на різних малих асоційованих підприємствах, а у 2004 році придбала свої перші виробничі приміщення. Асоційовані підприємства створили "холдінговий бренд" під назвою "UBC Promo".

Зараз в компанії "UBC Promo" працює до 1 100 сезонних працівників та існує три підрозділи: "UBC Towers" – виготовляє диспенсери для пива з нержавіючої сталі; "UBC Light" виготовляє світлові вивіски, "UBC Promo" – виготовляє рекламні меблі, намети та парасольки.

Коли компанія почала зростати, долучився ЄБРР з програмою "Консультації для малого бізнесу", який зв'язав "UBC Promo" з Найджелом Саутвеєм, канадцем, який поділився своїми глибокими професійними знаннями, набутими на підприємствах Північної Америки та Азії, та більш ніж 20-річним досвідом роботи у сфері виробництва по всьому світу.

Він тісно співпрацював з керівництвом "UBC Promo" протягом двох років, зосередившись на підвищенні ефективності виробництва та скороченні строків поставок.

Ощадливе виробництво

"Ощадливе виробництво" ґрунтується на принципі безперервного вдосконалення виробничого процесу. Впровадження концепції заощадження заохотило керівництво "UBC Promo" інвестувати 200 000 євро до процесу вдосконалення. На даний час ці інвестиції сприяли заощадженню витрат на суму понад 500 000 євро, тобто прибутковість інвестицій склала 250%.

В рамках підтримки ініціативи "EU4Business" консультант ЄБРР:

  • допоміг "UBC Promo" вдосконалити плани управління поставками наявних основних матеріалів, таких як деревна сировина, з урахуванням сезонного характеру бізнесу;
  • надав рекомендації щодо вдосконалення схеми виробничого процесу в кожному цеху;
  • допоміг компанії зосередитися на питаннях споживчого попиту, таких як замовлення тощо;
  • розробив проект рекомендацій щодо виробничих процесів, форматів проведення зустрічей, а також нових планів розвитку бізнесу з метою задоволення майбутніх потреб клієнтів.

Загалом, було визначено 13 проектів, які сприятимуть переходу компанії "UBC Promo" до ощадливого виробництва, і ще три заплановано на майбутнє. Було завершено всі 13 початкових проектів, які стосувалися схеми розташування обладнання, гнучкості процесу, проектування відповідно до технологічних вимог, оцінки ефективності виробництва та транспортної логістики.

Завдяки проекту компанія "UBC Promo" збільшила продуктивність на 89%, а товарообіг – більш ніж на 40%.

Консультації для малого бізнесу від ЄБРР

Програма ЄБРР "Консультації для малого бізнесу", яка реалізується в країнах Східного партнерства за фінансової підтримки ЄС в рамках ініціативи "EU4Business", має на меті сприяння підвищенню ефективності управління в секторі МСП шляхом надання допомоги індивідуальним підприємствам з метою розвитку бізнесу. Вона підтримує МСП у здійсненні структурних змін та розвитку нових ділових навичок, допомагаючи їм розвиватися та змагатися в умовах ринкової економіки. Програма також допомагає МСП отримати доступ до місцевих консалтингових послуг на умовах розподілу витрат шляхом надання грантів до 10 000 євро.

 

Додаткова інформація

Програма ЄБРР "Консультації для малого бізнесу в Україні"

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся