Ольга Радінович: Не думала, що ми зможемо збільшити виробництво та вийти на Європейський ринок

Україна
Ольга Радінович: Не думала, що ми зможемо збільшити виробництво та вийти на Європейський ринок

Ольга заснувала компанію з двома подругами ще 14 років тому, маючи в кишені всього по $100 кожна. Тоді бізнес ідея здавалася ризиком.

Тепер вона - директор компанії, українського виробника ортопедичних та медичних товарів.

Підприємство випускає 87 видів ортопедичних виробів та більше сотні різних виробів з компресійного трикотажу. Компанія роками шукала можливості наростити виробництво, оскільки попит на їхні вироби - значний.

Однак для закупівлі необхідного обладнання не вистачало оборотних коштів. А висока банківська ставка в Україні (понад 20%) не дозволяла залучити необхідні кошти в кредит.

Влітку 2018 року їдучи в автомобілі Ольга почула по радіо про відновлення кредитування для малого та середнього бізнесу EU4Business через Німецько-Український Фонд (НУФ).

НУФ реалізовує програму Другого етапу Механізму фінансування МСП у рамках ініціативи "EU4Business" з фінансуванням з боку ЄС та Німеччини через Німецький державний банк розвитку KfW.

“Ми давно мріяли купити німецьке обладнання для компресорного трикотажу, навіть вели переговори з його виробниками”, - розповідає підприємиця.

У межах програми EU4Business 50% номінальної відсоткової ставки, встановленої за кредитним договором, компенсується для МСП Київською міською державною адміністрацією (КМДА).

Жінка розповідає, що після програми на радіо зробила лише один дзвінок й розповіла про свій проект. Програма дала Ользі можливість отримати доступ до найнижчої за розміром відсоткової ставки в Україні:

“Вже за два місяці німецькі партнери розробили для нас спеціальне обладнання. Воно обійшлося нам приблизно у 90 тис. євро. Але завдяки тому, що половину платить КМДА, ми маємо сплачувати 7,5% від наданої суми за 6 років”, - розповідає бізнес-леді.

За словами Ольги, інвестиції дозволили компанії збільшити виробництво, підвищити якість продукції та створити додаткові робочі місця.

“На підприємстві з’явилася додаткова робоча зміна, а технолог їздив до Німеччини для навчання”, - гордо розказує Ольга.

Менш ніж за рік після надання кредиту компанія збільшила оборот і почала експортувати до Білорусі, Польщі та Естонії.

Aвтор: Уляна Букатюк

Story first published on the EU Neighbours East website www.euneighbours.eu

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся