Безпечніше та ефективніше: як ініціатива "EU4Business" долучилася до підтримки виробника води в Україні

Україна
Безпечніше та ефективніше: як ініціатива "EU4Business" долучилася до підтримки виробника води в Україні

За фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках ініціативи "EU4Business" Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) допоміг українській компанії "Небесна Криниця", яка виробляє та реалізує бутильовану питну воду, впровадити систему менеджменту безпеки харчових продуктів та оптимізувати бізнес-процеси.

Протягом року після завершення проекту обіг компанії збільшився на 30%, кількість клієнтів – на 22%, а кількість персоналу зросла з 59 до 91. Співробітники стали більш компетентними, мотивованими та орієнтованими на результат.

Крім того, проект, реалізований в рамках програми "Консультації для малого бізнесу" ініціативи "EU4Business", допоміг компанії стати більш конкурентоспроможною в контексті Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Компанія "Небесна Криниця" веде свою діяльність на ринку з 2001 року, і на той час, коли вона звернулася за підтримкою до ЄБРР, вона знаходилася у фазі швидкого зростання. Незадовго до того компанія запустила нову виробничу лінію потужністю 100 мна добу, значно розширила мережу збуту та збільшила кількість персоналу більш ніж удвічі – до 59 осіб.

Вимоги HACCP

Прагнучи стати лідером у сфері виробництва та постачання бутильованої питної води в Україні, компанія "Небесна Криниця" усвідомлювала необхідність впровадження заходів безпеки, поліпшення якості продукції та підвищення ефективності бізнес-процесів, тому вона вирішила вдосконалити систему менеджменту якості та привести її у відповідність до вимог HACCP.

До того моменту компанія обходилася власними ресурсами, але потім керівництво зрозуміло, що для того, щоб вивести систему на якісно вищий рівень розвитку, її мають перевірити та вдосконалити кваліфіковані фахівці.

Завдяки програмі ініціативи "EU4Business" ЄБРР допоміг компанії "Небесна Криниця" залучити консультанта, який розробив і запровадив систему менеджменту якості та безпеки харчових продуктів на основі стандартів HACCP та інтегрував її до діючої системи менеджменту якості.

Система менеджменту якості

Консультант:

  • розробив основну документацію для інтегрованої системи;
  • підвищив ефективність виробництва компанії шляхом оптимізації та формалізації виробничих процесів та розробки планів HACCP;
  • навчив персонал працювати з інтегрованою системою;
  • провів тренінг для внутрішніх аудиторів щодо підтримки життєздатності системи.

Вдосконалена система менеджменту якості дозволила компанії збільшити продажі, зменшити витрати та мінімізувати ризики, а впровадження вимог НАССР та поліпшення системи менеджменту якості допомогли підвищити ефективність виробництва, розширити ринок збуту та краще управляти відповідними ризиками.

Консультації для малого бізнесу від ЄБРР

Програма ЄБРР "Консультації для малого бізнесу", яка реалізується в країнах Східного партнерства за фінансової підтримки ЄС в рамках ініціативи "EU4Business", має на меті сприяння підвищенню ефективності управління в секторі МСП шляхом надання допомоги індивідуальним підприємствам з метою розвитку бізнесу. Вона підтримує МСП у здійсненні структурних змін та розвитку нових ділових навичок, допомагаючи їм розвиватися та змагатися в умовах ринкової економіки. Програма також допомагає МСП отримати доступ до місцевих консалтингових послуг на умовах розподілу витрат шляхом надання грантів до 10 000 євро.

 

Додаткова інформація

Програма ЄБРР "Консультації для малого бізнесу в Україні"

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся