Колеса успіху: японський досвід змінює українське підприємство, яке займається шинами, завдяки ініціативі "EU4Business"

Україна
Колеса успіху: японський досвід змінює українське підприємство, яке займається шинами, завдяки ініціативі "EU4Business"

За фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках ініціативи "EU4Business" Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) допоміг українському дистриб’ютору шин "Вінник" визначити довгостроковий бізнес-план, підвищити ефективність та майже вдвічі збільшити прибутки.

Компанія "Вінник" є незалежним дистриб'ютором шин, яка спеціалізуються на шинах та колесах для вантажівок та післяпродажному обслуговуванні через національну мережу філій. Завдяки програмі "Консультації для малого бізнесу" ініціативи "EU4Business" ЄБРР допоміг компанії знайти нові шляхи збільшення обсягу продажів та зменшення витрат обігового капіталу, а також стати більш клієнт-орієнтованою. По завершенню проекту компанія "Вінник" збільшила обсяг продажів на 24%, а прибутків – на 81%.

Підприємець Андрій Вінник започаткував компанію у 2004 році з наміром створення провідної національної дистриб'юторської компанії, яка спеціалізується на шинах для вантажівок. Спочатку компанія поставляла нові шини, а пізніше стала займатися ще й ремонтом шин. Внаслідок динамічного зростання компанія почала шукати підтримку, щоб бути спроможною подальше розвиватися, і саме на цьому етапі долучився ЄБРР.

Консультант з розвитку бізнесу

Завдяки програмі "Консультації для малого бізнесу" ЄБРР зв'язав компанію "Вінник" з досвідченим консультантом з розвитку бізнесу з Японії, який має понад 30-річний досвід роботи в сфері дистрибуції запчастин та післяпродажного обслуговування головним чином на підприємствах виробника автомобілів "Honda" в Європи та Азії.

Консультант Макото Цуда тісно співпрацював з керівництвом компанії з метою реалізації декількох ключових завдань проекту:

  • Розвиток стратегічного бачення.
  • Підготовка довгострокового бізнес-плану.
  • Впровадження системи загального менеджменту якості.
  • Визначення ефективності виробництва.
  • Реорганізація структури підприємства.

В результаті компанія розробила нове стратегічне бачення на фоні спрощеної організації. Нове бачення та програмна заява компанії були розроблені та повідомлені працівникам, також був складений новий трирічний бізнес-план.

Крім того, для просування системи загального менеджменту якості компанія "Вінник" змінила процедури на більш клієнт-орієнтовані та впровадила культуру вдосконалення виробництва шляхом підвищення мотивації та ефективності персоналу.

Незважаючи на досить складні умови ведення діяльності, протягом періоду дії проекту компанія збільшила товарообіг на чверть, скоротила обіговий капітал майже на половину та майже вдвічі збільшила прибутки. Компанія також створила понад 60 нових робочих місць.

Консультації для малого бізнесу від ЄБРР

Програма ЄБРР "Консультації для малого бізнесу", яка реалізується в країнах Східного партнерства за фінансової підтримки ЄС в рамках ініціативи "EU4Business", має на меті сприяння підвищенню ефективності управління в секторі МСП шляхом надання допомоги індивідуальним підприємствам з метою розвитку бізнесу. Вона підтримує МСП у здійсненні структурних змін та розвитку нових ділових навичок, допомагаючи їм розвиватися та змагатися в умовах ринкової економіки. Програма також допомагає МСП отримати доступ до місцевих консалтингових послуг на умовах розподілу витрат шляхом надання грантів до 10 000 євро.

 

Додаткова інформація

Програма ЄБРР "Консультації для малого бізнесу в Україні"

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся