"EU4Business" допомагає українському оптовому ринку зменшити витрати на електроенергію

Україна
"EU4Business" допомагає українському оптовому ринку зменшити витрати на електроенергію

За допомогою фінансування, отриманого від Європейського Союзу в рамках ініціативи "EU4Business", Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) допоміг ТОВ "Шувар", що є першим оптовим ринком продовольчої та сільськогосподарської продукції в Україні, впровадити розумну енергетичну стратегію, зменшуючи витрати на електроенергію на 24%, що становить 90 000 євро щорічних заощаджень.

ЄБРР допоміг "Шувар" краще адаптуватися до нестабільної економічної ситуації за рахунок скорочення витрат на електроенергію завдяки впровадженню розумної енергетичної стратегії відповідно до стандарту ISO 50001. Як наслідок, продуктивність компанії зросла на 38%, отже завдяки невеликій інвестиції у розмірі 10 000 євро вона заощадила понад 90 000 євро на рік.

Компанія "Шувар", розташована у Львові, є першим оптовим продовольчим та сільськогосподарським ринком в Україні. Основною діяльністю компанії, яка займає площу у майже 50 000 м2, є надання в оренду оптовим торговцям площ для продажу, зберігання, підготовки продукції та проведення виставок, а також забезпечення відповідних комунальних послуг. На ринку представлені високоякісні овочі, фрукти, м'ясо, молочні продукти, риба, квіти та інші місцеві сільськогосподарські продукти. "Шувар" є соціально відповідальною компанією, що піклується про довкілля.

Компанія "Шувар" зіткнулася із значними труднощами в умовах нестабільного ринку з непередбачуваними курсами валют, зростанням цін на електроенергію (30% від поточних витрат) та високими відсотковими ставками. У період від початку до закінчення проекту національна валюта девальвувала на 50% відносно до євро.

З метою допомоги компанії у впровадженні розумної енергетичної стратегії ми познайомили "Шувар" з командою трьох міжнародних консультантів, до складу якої входить координатор британської групи, який спеціалізуються на енергоефективних рішеннях в сфері виробничого сектору, старший радник та сертифікований менеджер з питань енергетики з Люксембургу, який спеціалізується на енергоефективних рішеннях для промисловості, та британський спеціаліст з біогазу.

Консультанти:

  • Визначили понад 20 енергозберігаючих заходів для компанії з метою зменшення енергозалежності та підвищення безпеки енергопостачання;
  • Провели оцінку доцільності та проаналізували рентабельність цих заходів;
  • Приділили увагу оптимізації промислових систем з метою скорочення енергоспоживання на 20% за допомогою невеликих інвестицій;
  • Підготували "Шувар" до впровадження системи енергоменеджменту ISO 50001;
  • Провели для компанії курс навчання щодо аналізу вартості експлуатаційного обслуговування та оцінки альтернативного виробництва енергії.

Як наслідок, компанія "Шувар" збільшила свою продуктивність на 38% та зменшила витрати на електроенергію на 24%, що становить понад 90 000 євро. Зараз компанія використовує набуті знання та навички для проектування нових площ та оцінки технологій підвищення інвестицій.

Внесок клієнта

10 000 євро

Файли Cookie
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш користувацький досвід і оптимізувати контент на сайті. Дізнайтеся більше
Я відмовляюся
Я погоджуюся